سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با سرفصل نحوه استفاده از Web Importer/
کارگاه آموزش نرم‌افزار مدیریت رفرنس نویسی Mendeley برگزار شد

کارگاه «آموزش نرم‌افزار مدیریت رفرنس نویسیMendeley» به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در سال‌های اخیر، نرم‌افزار مندلی Mendeley به عنوان یکی از سیستم‌های پیشرو در ایجاد و مدیریت مراجع و رفرنس‌نویسی، نقش بسزایی در ساماندهی و طبقه‌بندی منابع اطلاعاتی در سطح بین‌الملل داشته و در جهت شکوفایی خدمات قابل ارائه توسط ناشرین زبده جهانی کمک بسزایی کرده است.

در همین راستا و در ادامه برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی و توان‌افزایی مستعدان‌برتر، کارگاه «آموزش نرم‌افزار مدیریت رفرنس نویسیMendeley» به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

در این نشست عنوان شد: مدیریت مراجع Reference Manager و شبکه اجتماعی علمی، از مهمترین قابلیت‌های این نرم‌افزار است که به سازماندهی حرفه‌ای پژوهش‌ها و مشارکت با سایر افراد در شبکه و نیز دستیابی به آخرین دستاوردهای علمی، منجر می‌شود.

در ادامه بیان شد: مندلی در واقع یک ابزار جامع و مولتی پلتفرم در انواع سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، iOS و اندروید است که به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران علمی این امکان را می‌دهد که منابع مختلف مقالات علمی مرتبط با رشته تحصیلی‌شان را در یک سامانه واحد با سایرین به اشتراک بگذارند.

در این کارگاه تأکید شد: از مهم‌ترین مزایای مندلی، دسترسی رایگان، همخوانی ساده با نرم‌افزار Word، ارتباط با Google Scholar و دارا بودن فرمت رفرنس‌دهی بسیاری از مجلات بین‌المللی است.

معرفی نرم‌افزار، نصب نرم‌افزار به همراه ایجاد صفحه شخصی، نصب افزونه مندلی در نرم‌افزار Word، آشنایی با محیط نرم‌افزار، آموزش اطلاعات کتاب شناختی، پیدا کردن اطلاعات یک فایل پی‌دی‌اف با Google Scholar و تلفیق آن با فایل پی‌دی‌اف بوسیله مندلی، پیدا کردن اطلاعات یک مقاله مرتبط با ژورنال‌ها در پایگاه‌های معتبر دنیا، مدیریت کتابخانه شخصی، نحوه استفاده از Web Importer و نحوه ارجاع‌دهی درون متن در نرم‌افزار Word از مهمترین سرفصل‌های کارگاه «آموزش نرم‌افزار مدیریت رفرنس نویسیMendeley» بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1399/04/08
کد : 99790
تعداد بازدید: 311

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601