سه شنبه 24 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در زنجان مطرح شد:
مدیریت تعارض یعنی تبدیل تعارض به یک پدیده اثربخش و خلاق

عابدینی گفت: مدیریت تعارض از یک سو به معنی به حداقل رساندن قدرت تخریبی است و از سوی دیگر تعارض را به صورت یک پدیده اثربخش، خلاق، سازنده و سودمند مبدل می‌سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توانمندسازی جامعه نخبگانی و با رویکرد مهارت‌افزایی فردی و اجتماعی و با هدف ارتقا مهارت‌های فردی و اجتماعی نخبگان و استعدادهای‌برتر، کارگاه آموزشی «تعارض و حل مسأله» به همت بنیاد نخبگان استان زنجان برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، جعفر عابدینی؛ مدرس کارگاه با اشاره به اهمیت برگزاری این قبیل کارگاه‌ها، گفت: با توجه به اینکه همه افراد در زندگی فردی و اجتماعی خود با مسائل و مشکلاتی مواجهه هستند؛ کسب مهارت مدیریت تعارض و حل مسأله می‌تواند مقابله سازنده‌ای بین فرد و مشکلاتش ایجاد کند.

وی با بیان اینکه تعارض، رفتاری است که بوسیله برخی از اعضا در جهت مخالفت با دیگر اعضا صورت می‌گیرد، افزود:. در تعارض، نوعی تلاش آگاهانه به وسیله الف انجام می‌گیرد تا تلاش‌های ب را خنثی کند؛ البته از طریق سد کردن راه او که در نتیجه ب در مسیر نیل به هدف خود مستأصل می‌شود یا اینکه الف بدان وسیله بر میزان منافع خود می‌افزاید.

عابدینی در ادامه به تبیین گام‌های حل تعارض از جمله مذاکره راجع به مسأله، حل مسأله، مشخص کردن جزئیات مسأله، بارش افکار، توافق و سازش و پیگیری پرداخت و اظهار داشت: با به کارگیری مفهوم مدیریت تعارض، ماهیت و کاربرد تعارض در سازمان، بیش از پیش روشن می‌شود که مدیریت تعارض از یک سو به معنی به حداقل رساندن قدرت تخریبی تعارض است و از سوی دیگر تعارض را به صورت یک پدیده اثربخش، خلاق، سازنده و سودمند مبدل می‌سازد.

وی در پایان به تشریح جایگاه حل مسأله در مدیریت، تعاریف حل مأئله، شناسایی شخصیت افراد، تعارض چگونه بوجود می‌آید، ویژگی‌ها و روابط درون‌سازمانی، زیان‌های ناشی از تعارض، روش‌هایی برای مدیریت تعارض میان گروه‌ها و فرایند حل‌مسأله پرداخت.


تاریخ انتشار : 1399/03/17
کد : 99672
تعداد بازدید: 159

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601