شنبه 25 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

فراخوان| 6 استان در پیک‌سایی مشارکت فناورانه می‌کنند

با توجه به توافقات صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزارت نیرو و شرکت توانیر، چند شرکت استانی برای جذب مشارکت فنارانه شرکت‌های فناور و فعال در حوزه پیک سایی و صنعت برق اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بر اساس همکاری و توافقات صورت گرفته و پیگیری دستیار توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی در این معاونت، تلاش شده است تا شرکت های فناور، استارتاپ ها  و  کلیه فعالان فناور این حوزه که توان و دانش ارائه راهکار و محصولات فناورانه را دارند ترغیب شوند تا در راستای حل مشکلات کشور در بخش برق و نیرو گام بردارند.

حل مشکل پیک سایی و کاهش اتلاف برق در شبکه تولید و توزیع برق کشور نیز  از جمله مسائلی محسوب می شود که نیازمند راهکارای مبتنی بر فناوری است.

بر این اساس در راستای آئین‌نامه پیک سایی تابستان 1399 شرکت های توانیر، توزیع نیروی برق تهران بزرگ، شهرستان اصفهان، استان کردستان، استان خراسان جنوبی، غرب مازندران، و استان سیستان و بلوچستان در نظر دارند از شرکت‌های خدمات مشاوره و سایر شرکت‌هایی که تجربه کاری در پروژه های مشاوره در خصوص کاهش پیک برق مشترکین برق دارند، برای انجام خدمات اجرایی طرح افزایش مشارکت مشترکین برق خانگی و تجاری در کاهش پیک و پاسخگویی بار دعوت به همکاری کنند.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در طرح‌های پیشنهادی علاوه  بر آدرس اینترنتی شرکت‌های برق مورد اشاره، به سایت شرکت توانیر یا پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات کشور مراجعه کنند.

آیین نامه‌های تدوین شده در این حوزه بر اساس هدف گذاری های مورد توافق ابلاغ شده است. پیکسایی و کاهش 1000 مگاواتی بار پیک تابستان 1399  از جمله اهدافی است که صنعت برق کشور تلاش دارد با کمک جوانان و فناوران کشور به آن دست یابد.

بر اساس تفاهم نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، حوزه زیست بوم نوآوری انرژی معاونت علمی از شرکت‌های توانمندی که قادر به اجرای موفق اهداف این آئین‌نامه هستند برای مشارکت در اجرای طرح دعوت به عمل می‌آورد و در راستای دستیابی به موفقیت در اجرای طرح، حمایت مالی و معنوی ویژه‌ای انجام خواهد داد. 

تاریخ انتشار : 1399/03/13
کد : 99670
تعداد بازدید: 218

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601