سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

تحقیقات آزمایشگاهی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بین‌المللی ارتقا می‌یابد

یکی از ضروریات توسعه خدمات علمی و فناورانه در دنیا، افزایش تعاملات بین‌المللی است. تعاملاتی در قالب رصد و پایش به‌روزترین دستاوردها و به‌کارگیری آنها در ارائه خدمات. خدمات آزمایشگاهی هم که یکی از تحول‌پذیرترین علوم‌ روز دنیا است از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان ؛یکی از ضروریات توسعه خدمات علمی و فناورانه در دنیا، افزایش تعاملات بین‌المللی است. تعاملاتی در قالب رصد و پایش به‌روزترین دستاوردها و به‌کارگیری آنها در ارائه خدمات. خدمات آزمایشگاهی هم که یکی از تحول‌پذیرترین علوم‌ روز دنیا است از این قاعده مستثنی نیست.

«یکی از اولویت‌های شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتقای تحقیقات آزمایشگاهی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بین‌المللی است. بهره‌مندی از توانمندی‌ها و خدمات آزمایشگاهی دیگر کشورها به منظور ارتقای تحقیقات و پژوهش‌های کشور، یکی از محورهای همکاری‌های بین‌المللی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی است.» رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این مطلب، گفت: امسال تلاش می کنیم تعاملات بین‌المللی شبکه را افزایش دهیم.

به گفته وی، یکی از این اولویت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استفاده از ظرفیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دیگر کشورها برای ارتقای سطح ارائه خدمات آزمایشگاهی به جامعه است.

البته این کار به صورت دو سویه اجرایی می شود به این معنی که هم دسترسی به خدمات آزمایشگاهی ایران برای دیگر کشورها تسهیل می شود و هم از تحقیقات بین‌المللی برای ارتقای خدمات آزمایشگاهی داخل کشور بهره گرفته خواهد شد.

اسدی‌فرد ادامه داد: برخی کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته و صاحب صنعت دارای تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی هستند و تلاش می‌کنیم در بستر افزایش تعامل و همکاری‌های آزمایشگاهی با این کشورها، موارد ضعف کشور در این حوزه را برطرف کنیم.

تاریخ انتشار : 1399/03/12
کد : 99656
تعداد بازدید: 117

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601