سه شنبه 24 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

31 استان کشور از خدمات شبکه آزمایشگاهی استفاده می‌کنند

اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری تا پایان سال 98 به بیش از 550 مرکز رسید. «این مراکز در 31 استان مختلف کشور فعال هستند و با اشتراک‌گذاری 12 هزار دستگاه خدماتشان را به جامعه ارائه می‌کنند.»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این مطلب، می‌گوید: در طی 7 سال تلاش شبکه آزمایشگاهی توانستیم تعداد اعضای شبکه را به بیش از 500 عضو برسانیم. این تعداد در 31 استان کشور فعالیت می‌کنند.

به گفته وی، شبکه آزمایشگاهی، به عنوان بستری برای گردآوری اطلاعات توانمندی‌ها و امکانات آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف و همچنین پلتفرمی برای تسهیل دسترسی به خدمات آزمایشگاهی با کیفیت، فعالیت می‌کند.

این شبکه توانسته فعالیت‌های خود را در 31 استان کشور بسط دهد تا با این کار کیفیت خدمات ارائه شده آزمایشگاهی بالا برود. اتفاقی که به نفع جامعه و نظام سلامت کشور است. آن‌طور که اسدی‌فرد می‌گوید: «در ۳۱ استان و ۶۷ شهر حدود ۵۵۰ مرکز عضو قطعی یا عضو آزمایشی شبکه فعالیت می‌کنند.»

این ۵۰۰ آزمایشگاه به ۷۰ هزار مشتری که ۹۰ درصد آن‌ها اساتید دانشگاه‌ها، پژوهشگران بودند ارائه داده شد و ۱۰ درصد باقی مانده نیز به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یافته است.

تاریخ انتشار : 1399/03/10
کد : 99642
تعداد بازدید: 191

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601