سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در یک کارگاه مجازی صورت گرفت/
بررسی تطبیقی وقایع تاریخی زمان پیامبر صلوات‌الله

کارگاه مجازی بررسی تطبیقی وقایع تاریخی زمان پیامبر صلوات‌الله به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان اصفهان به مناسبت ایام عید فطر، با همکاری مؤسسه طلوع حق، دوره مطالعاتی تاریخ اسلام با عنوان بررسی تطبیقی وقایع تاریخی زمان پیامبر صلوات‌الله برگزار کرد.

در این دوره که به صورت مجازی برگزار شد، 13 سال حضور پیامبر صلوات‌الله در مکه، محاصره بنی هاشم در شعب ابی‌طالب (تحریم اقتصاد مقاومتی)، اقدامات پیامبر صلوات‌الله در برابر توطئه‌های دشمنان جهت براندازی اسلام، از مهمترین سرفصل‌های این دوره بود.

حضور پیامبر صلوات‌الله در مدینه، شکل‌گیری دولت اسلام، نوع برخورد پیامبر صلوات‌الله با دشمنان اسلام، دشمن‌شناسی، ساختار دولت اسلام، تفاوت دولت اسلام با نظام‌های موجود جهانی در آن زمان، از دیگر سرفصل‌هایی بود که در این نشست مورد بررسی و واکاوی قرار گرفت.

این دوره با تدریس، محمدحسین رجبی دوانی؛ مورخ و مصحح در زمینه تاریخ اسلام و شیعه برگزار شد.

وی عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام‌ حسین علیه‌السلام است. کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی، تاریخ تحلیلی دوران امامت امیرالمومنین علی علیه‌السلام، پشتیبانی نظامی در سپاه‌­های صدر اسلام و ترجمه و تلخیص و بازنویسی لحوف سید ابن طاوس و رسائل مشروطیت در چهار جلد، برخی از کتاب‌های این استاد برجسته است.

لازم به ذکر است، برگزاری این دوره با عناوین «حکومت علوی» و «صلح امام حسن و قیام امام حسین علیهما‌السلام» ادامه خواهد داشت.

 

 

تاریخ انتشار : 1399/03/07
کد : 99633
تعداد بازدید: 265

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601