جمعه 14 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برنامه نانومچ؛ فناوران برای توسعه بازار ایده بدهند

چهارمین فراخوان دوره هشتم برنامه نانومچ منتشر شد تا تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه حوزه فناوری نانو با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ چهارمین فراخوان دوره هشتم برنامه نانومچ منتشر شد تا تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه حوزه فناوری نانو با سرعت بیشتری انجام شود.

علاقمندان برای شرکت در این فراخوان تا 20 خرداد ماه سال جاری فرصت دارند. تولید نمونه اول محصول یکی از شرط‌های شرکت در این فراخوان است.

نانو مچ (برنامه تجاریسای فناوری نانو) رویکردی حمایتی دارد تا فناورانی که ایده خود را در حد تولید نمونه اولیه محصول پیش برده‌اند برای تجاریسازی ایده خود حمایت شوند. فناوران، شرکت‌های نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی مخاطبان این فراخوان هستند و در سوی دیگر صنایع و سرمایه‌گذاران خطر پذیر قرار دارند.

قرار گرفتن در مسیر کارآفرینی و تولید ثروت از دستاوردهای داخلی فناوری نانو از اهدافی است که در این برنامه دنبال می‌شود. با حمایت از نیروی انسانی توانمند و نوآور در این مسیر قرار می‌گیریم.

البته رفع نیاز صنعت با ایده فناورانه یکی از معیارهای مد نظر در نانومچ است بنابراین طرح نباید مشابه داخلی داشته باشد و در صورت وجود مشابه بهبود کیفیت، خواص و یا کاهش هزینه نسبت به آن داشته باشند.

همچنین این طرح‌ها، علاوه بر بهره‌مندی از خدمات و حمایت‌های نانومچ برای توسعه کسب و کار خود، پس از اتمام فرآیند توسعه محصول، امکان استفاده از سایر حمایتها و امکانات ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی برای توسعه بازار را دارند.

این فراخوان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی منتشر شده است.

نانومچ برنامه‌ای دائمی است و هشتمین دوره آن از مهرماه سال گذشته آغاز شد. در این دوره سه فراخوان منتشر شده است و نتایج برحی طرح‌های این سه فراخوان نیز پس از ارزیابی اعلام شد.

تاریخ انتشار : 1399/03/03
کد : 99616
تعداد بازدید: 396

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601