جمعه 16 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

چین بعد از ۴۰ سال به برتری آمریکا در ثبت اختراع پایان داد

چین درسال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۵۸ هزار حق امتیاز اختراع به طور بین المللی ثبت کرده و به این ترتیب از آمریکا پیشی گرفته است. آمریکا ۴۱ سال مداوم بیشترین حق امتیاز اختراع درجهان را ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، گزارش عملکرد سازمان مالکیت معنوی(WIPO) در سال ۲۰۱۹ نشان دهنده عملکرد ارتقا یافته چین در خصوص ثبت حق امتیاز اختراع است. طبق این گزارش در سال گذشته چین به عنوان بزرگترین منبع درخواست حق امتیاز اختراع بین المللی ثبت شده در WIPO از آمریکا پیشی گرفته است.

چین در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۸ هزار و ۹۹۰ درخواست حق امتیاز اختراع در WIPO ثبت کرده است. این درحالی است که آمریکا در سال گذشته ۵۷ هزار و ۸۴۰ درخواست حق امتیاز اختراع ثبت کرده است.

البته باید اشاره کرد طی ۴۱ سال گذشته آمریکا همیشه بزرگترین منبع درخواست حق امتیاز اختراع بین المللی در WIPO بوده است.

سال ۲۰۱۹ میلادی چین بیش از ۵۸ هزارحق امتیاز اختراع به طور بین المللی ثبت کرده و به این ترتیب از آمریکا پیشی گرفته است. آمریکا ۴۱ سال مداوم بیشترین حق امتیاز اختراع درجهان را ثبت کرده است.

همچنین گزارش عملکرد (WIPO) در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد هواوی در سال گذشته میلادی در کل ۴۴۱۱ حق امتیاز اختراع در سطح بین المللی ثبت کرده است. به این ترتیب هواوی شرکتی با بیشترین حق امتیاز اختراع ثبت شده در سراسر جهان به حساب می‌آید.

تاریخ انتشار : 1399/01/20
کد : 99367
تعداد بازدید: 190

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601