شنبه 4 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان سمنان مطرح کرد:
نقش مهم بازدیدهای تخصصی در اشتغال نخبگانی

فیض با اشاره به اهمیت بازدیدهای تخصصی در جهت‌دهی به فعالیت‌های نخبگانی، گفت: حضور در این برنامه‌ها‌ می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال آینده جامعۀ مستعدان‌برتر دانشگاهی باشد.

داود فیض؛ رییس بنیاد نخبگان استان سمنان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به نقش مهم برگزاری برنامه‌های تجلیل و تکریم، گفت: بنیاد نخبگان استان با همکاری همۀ دستگاه‌های درون‌استانی و با تشکیل کارگروه و تعیین سنجه‌های نخبگانی، در چهل‌سالگی انقلاب از 40 نفر از سرآمدان و مستعدان‌برتر استان در حوزه‌های مختلف تجلیل کرد.

وی با اشاره به اینکه این افراد در سه سطح اساتید، دانشجویی و دانش‌آموزی تقسیم‌بندی شده بودند، افزود: شناسایی برگزیدگان این مراسم با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم‌وفناوری استان صورت گرفت.

فیض با اشاره به ضرورت تحقق اهداف تعیین‌شده در بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه داد: بنیاد نخبگان استان سمنان در راستای محورهای این بیانیه، برنامه‌ای را در قالب مسابقه اجرایی‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب در سطح کشوری برگزار کرد. علاوه بر آن، تلاش شد در قالب برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور سرآمدان و دانشگاهیان زمینه‌های اجرایی‌سازی این بیانیه توسط نخبگان بومی مورد بررسی قرار بگیرد.

رییس بنیاد نخبگان استان سمنان در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری بازدیدهای تخصصی از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار داشت: در این بازدیدها ضمن آشنایی بیشتر تولیدکنندگان و صنعتگران با توان و ظرفیت نیروی‌های نخبگانی بومی، مستعدان‌برتر نیز از چالش‌ها و مشکلات موجود در بخش‌های مختلف صنعت و تولید آگاه می‌شوند؛ در این موارد اگر بازدیدها به صورت تخصصی و هدفمند برگزار شود، نتایج بسیار مثبتی در پی خواهند داشت.

وی در پایان جهت‌دهی به فعالیت‌های مستعدان‌برتر را یکی دیگر از نتایج برگزاری بازدیدهای تخصصی برشمرد و خاطرنشان کرد: در موارد متعدد، حضور در این برنامه‌ها‌ می‌تواند زمینه‌سازی مناسبی برای اشتغال آینده جامعۀ مستعدان‌برتر دانشگاهی باشد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1399/01/18
کد : 99355
تعداد بازدید: 311

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601