رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد:
توسعۀ پایدار سبب ایجاد فرهنگ همسطح و به اندازۀ اقتصاد تأثیرگذار است

اکوانی با اشاره به نقش مهم فرهنگ در دستیابی به توسعۀ پایدار منطقه‌ای، گفت: رفع چالش‌های فرهنگی به اندازه مشکلات اقتصادی، در دستیابی به توسعه مهم است.

حمدالله اکوانی؛ رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم فعالیت نخبگان در حوزۀ نیازهای موجود در فرهنگ، گفت: در توسعۀ پایدار، فرهنگ همسطح و به اندازۀ اقتصاد تأثیرگذار است.

وی افزود: در غالب موارد این نگاه وجود دارد که چالش‌ها و مشکلات فرهنگی تنها در کلانشهرها و مناطق مهاجرت‌پذیر به دلیل تجمیع و تضاد فرهنگ‌ها، وجود دارد؛ این در حالیست که مناطق بومی و حتی روستایی علی‌رغم همبستگی اجتماعی و سنتی بالا، با مسائل و چالش‌های فرهنگی مهمی مانند طلاق و خودکشی مواجه هستند.

اکوانی ادامه داد: حضور متخصصان و سرآمدان استان و زمینه‌سازی برای تشکیل کارگروه‌‌های تخصصی در این حوزه، یکی از نیازهای اساسی استان کهگیلویه‌وبویراحمد است که بنیاد نخبگان استان در اواخر سال گذشته با همکاری دفتر نمایندۀ ولی‌فقیه در استان فعالیت‌هایی را در این زمینه آغاز کرده است.

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد در ادامه با اشاره به لزوم افزایش امکانات در استان، تصریح کرد: در بخش زیرساخت‌های کمّی و عینی توسعه و حتی در حوزه‌هایی که مزیت‌های نسبی و ذاتی وجود دارد، افزایش امکانات در کهگیلویه‌وبویراحمد ضروی است تا نتایج مد نظر حاصل شود.

اکوانی یادآور شد: سند کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی استان توسط معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور و همچنین استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد به‌صورت مشترک تصویب و ابلاغ شده و در دست اجراست اما هنوز با اثرگذاری بالا در این حوزه فاصله دارد.

تاریخ انتشار : 1399/01/17
کد : 99342
تعداد بازدید: 427