رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان:
کارگاه‌های مجازی می‌تواند مکمل برنامه‌های نخبگانی باشد

خزاییان با اشاره به امکانات موجود در فضای وب و اینترنت، برگزاری برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی به صورت مجازی را مکمل برنامه‌های نخبگانی دانست.

ابوالقاسم خزاییان؛ رییس بنیاد نخبگان استان گلستان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم پرهیز از تصدی‌گری بنیادهای نخبگان استانی در امور اجرایی، گفت: بکارگیری ظرفیت‌های و امکانات درون‌استانی، امری مهم در اجرای برنامه‌های نخبگانی است.

وی با اشاره به رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان، افزود: بنیادهای نخبگان استانی باید با توجه به نیازهای موجود در سازمان‌ها و نهادهای درون‌استانی، کارگروه نخبگانی تشکیل دهند و در واقع زمینه را برای رفع نیازهای موجود با استفاده از تفکر و توان نخبگان فراهم کنند.

خزاییان ادامه داد: استفاده از رویکردهای تشویقی و افزایش تعامل نقش بسیار مهمی در همراهی دستگاه‌های درون‌استانی دارد اما علاوه بر آن، مسئولان استان نیز باید برای ایجاد این ارتباط و تحقق نگاه راهبردی بنیاد ملی نخبگان را تلاش کنند.

رییس بنیاد نخبگان گلستان اظهار داشت: شناسایی مأموریت‌ها و رسالت‌های دستگاه‌های درون‌استانی سبب می‌شود، بنیادهای نخبگان استانی بتوانند با آنها یا برنامه‌های مشترک طراحی و اجرا کنند و یا با توجه به مأموریت‌های نخبگانی، در برنامه‌های آنان همکاری داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به امکانات موجود در فضای وب و اینترنت، برگزاری برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی به صورت مجازی را مکمل برنامه‌های نخبگانی دانست و تصریح کرد: انسان ویژگی‌های پیچیده‌ای دارد و نیازمند ارتباط و حضور فیزیکی با دیگران است و قطعاً در این حالت دستاوردهای بهتر و بیشتری نیز حاصل می‌شود اما نباید از امکانات موجود در فضای وب نیز غافل شد.

خزاییان در پایان خاطرنشان کرد: در برخی موارد که کشور و یا منطقه دچار چالش‌های غیرقابل‌ پیش‌بینی می‌شود، می‌توان با استفاده از فضای مجازی تا حد بالایی برنامه‌های نخبگانی را پیش برد و در راستای اهداف تعیین‌شده گام برداشت.

 

تاریخ انتشار : 1398/12/25
کد : 99292
تعداد بازدید: 452