سالاریه در ویدئوکنفرانس سی‌‍وسومین نشست رییسان بنیادهای نخبگان استانی:
فضای مجازی؛ فرصتی کم‌نظیر برای برگزاری برنامه‌های نخبگانی

معان آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: در برخی موارد می‌توان برای تسریع در روند اجرای برنامه‌های نخبگانی و حتی افزایش کیفیت آنها، این برنامه‌ها را به‌صورت مجازی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حسن سالاریه؛ معان آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در سی‌‍وسومین نشست رییسان بنیادهای نخبگان استانی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به لزوم هدفمندی برنامه‌های بنیادهای نخبگان استانی در حوزۀ مستعدان‎‌برتر، گفت: برنامه‌های استانی در حوزۀ مستعدان‌برتر باید بر اساس جامعۀ هدف و ویژگی‌های منحصربفرد هر منطقه طراحی و اجرا شود.

وی افزود: چارچوب رسالت‌ها و مأموریت‌های بنیاد ملی نخبگان در هر حوزه ازجمله مستعدان‌برتر دانشجویی مشخص و شفاف است؛ بنابراین بنیادهای نخبگان استانی می‌توانند در این چارچوب‌ها برنامه‌های نوآورانه و خلاقانه‌ای را علاوه بر برنامه‌های مصوب بنیاد ملی نخبگان طراحی و اجرا کنند.

سالاریه ادامه داد: یکی از فعالیت‌های عمدۀ بنیادهای نخبگان استانی، حوزۀ شناسایی مستعدان‌برتر است؛ در این حوزه در سال‌جاری بنیادهای نخبگان برخی استان‌ها مانند هرمزگان از شیوه‌های جدیدی مانند شناسایی به صورت شبکه‌ای استفاده کردند که نتایج خوبی نیز در پی داشت. در همین راستا، بنیاد ملی نخبگان آمادگی دارد در قالب هم‌افزایی شیوه‌های نوآورانه بنیادهای نخبگان استانی را بررسی و با پایشی دقیق، برای اجرایی‌کردن آنها همکاری کند.

معان آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در ادامه با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت‌های درون‌استانی برای اجرای برنامه‌های استانی در حوزۀ مستعدان‌برتر، تصریح کرد: بنیادهای نخبگان استانی می‌توانند با تعمیق همکاری و تعامل با دستگاه‌های درون‌استانی، برای اجرای برنامه‌های خود از امکانات موجود در استان‌ها بهره ببرند.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات مهم بنیادهای نخبگان استانی، شناسایی و احصاء برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی دیگر دستگاه‌ها و نهادهای درون‌استانی است. در این موارد، بنیاد نخبگان استان باید در قالب هم‌افزایی و مشارکت و البته در راستای اهداف تعیین‌شده در نظام‌نخبگانی، در برگزاری این برنامه‌ها همکاری کرده و زمینه‌ را برای استفاده مستعدان‌برتر از آنها فراهم کند.

سالاریه خاطرنشان کرد: خوشبختانه برنامه‌های بسیاری مانند اردوهای جهادی و کارگاه‌های توان‌افزایی با مشارکت دیگر سازمان‌ها و حتی به همت آنها برگزار می‌شود که بنیاد ملی نخبگان نیز با ایفای نقش نظارتی و تسهیل‌گری توانسته است فرصت حضور مستعدان‌برتر در آنها را فراهم کند.

معان آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در پایان یادآور شد: در برخی موارد می‌توان برای تسریع در روند اجرای برنامه‌ها و حتی افزایش کیفیت برگزاری آنها، از امکانات موجود در فضای اینترنت بهره برد و برنامه‌ها را به‌صورت مجازی برگزار کرد.

لازم به ذکر است، آریا الستی؛ معاون سرآمدان، احسان چیت‌ساز؛ معاون توسعه و مدیریت و حسین شجاعی؛ معاون مستعدان بنیاد ملی نخبگان نیز در این نشست حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1398/12/11
کد : 99219
تعداد بازدید: 660