دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

خلق دانش زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال در کشور هدفمند می‌شود

اقتصاد دیجیتال که چند سالی است جای خود را در اقتصاد دنیا باز کرده است چنان با سرعت در حال پیشروی است که بازیگران سنتی اقتصاد را پس زده است. همه کشورها هم برای جا نماندن از این غافله راه‌ها و مسیرهای مختلفی را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ایران این اقتصاد کمی دیر اما با سرعتی خوب پا به میدان گذاشت. این اقتصاد نوین برای رسیدن به بازارهای جهانی نیاز به یک زیست‌بوم فناوری و نوآوری دارد. زیست‌بومی که چند سالی است با پش قدم شدن معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از بازیگران پیشگام اقتصاد دیجیتال در کشور است با هدفمندسازی و جهت‌دهی درست به پژوهش و خلق دانش در این عرصه تلاش می‌کند زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال در کشور را توسعه دهد.

این کار هم با برنامه‌هایی نظیر «جهت‌دهی به تامین مالی زیست‌بوم»، «گسترش فضاهای استارتاپی و کمک به متنوع‌سازی استارتاپ‌ها»، «جهت‌دهی به پژوهش و خلق دانش» و «تعامل سازنده با شرکت‌های بزرگ و پیشگامان اقتصاد دیجیتال اجرایی می‌شود.»

جهت‌دهی به پژوهش و خلق دانش در ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اهداف مهمی است که دنبال می‌شود، این هدف با حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های فناوری محور اجرایی می‌شود. این حمایت‌ها در سطوح تحصیلات تکمیلی و پژوهش‌های دارای مشتری در حوزه‌های اولویت‌دار از طریق تامین مالی مشترک با نهادهای مالی و یا مشتریان صورت می‌گیرد.

تاریخ انتشار : 1398/12/10
کد : 99212
تعداد بازدید: 136

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601