عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس‌شورای‌اسلامی مطرح کرد:
مسئولیت‌پذیری اجتماعی و وطن‌دوستی از شاخصه‌های نخبگان است

همایش تکریم استاد علی محمودیان جونقانی با حضور برخی نمایندگان مجلس‌شورای‌اسلامی و سرآمدان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های تکریم و الگوسازی از مفاخر بومی، همایش تکریم استاد علی محمودیان جونقانی به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری و با حضور برخی نمایندگان مجلس‌شورای‌اسلامی، معاون استاندار چهارمحال‌وبختیاری، رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر استان برگزار شد.

در این همایش، اردشیر نوریان؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس‌شورای‌اسلامی با اشاره به وطن‌دوستی و عرق ملی استاد محمودیان، گفت: حب به وطن و مسئولیت‌پذیری اجتماعی این چهره برجستۀ هنری کشور، قابل تحسین و الگوسازی است چراکه وی می‌توانست به راحتی و پس از دستاوردهای هنری کم‌نظیر، با بهترین امکانات در دیگر کشورها به زندگی حرفه‌ای و شخصی خود ادامه دهد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس‌شورای‌اسلامی با اشاره به اینکه فرش نائین مدیون و مرهون زحمات استاد محمودیان است، افزود: وی یکی از بزرگترین پیشکسوتان فرش نائین است که با ابتکار و خلاقیت خود طراحی فرش نائین را در استان پایه‌گذاری کرده است.

در بخش دیگری از این مراسم، الله‌کرم نصیری؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به خدمات بی‌بدیل هنری استاد محمودیان جونقانی در سطح استان و کشور و سطوح بین‌المللی، گفت: این استاد برجسته توانسته با خلاقیت و توانایی کم‌نظیر خود در حوزه طراحی فرش، کشور را در سطح دنیا مطرح کند.

وی با اشاره به اینکه استاد محمودیان در محضر استادان برجسته‌ای همچون استاد فرشچیان آموزش‌های لازم را دیده و توانسته به جایگاهی رفیعی دست پیدا کند، گفت: امروزه برند این استاد بزرگ در سطح بین‌الملی مطرح شده و خدماتی ارزنده‌ای چون مرمت قلعه چالشتر و جونقان را برای استان به ارمغان آورده است.

مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری نیز در این مراسم گفت: پاسداشت خدمات ارزنده اساتید و فرهیختگان استان و تقدیر از مقام علمی و هنری آنان با هدف شناساندن سرآمدان حوزه‌های مختلف به عموم جامعه و الگوسازی از چهره‌های سرآمد برای جوانان، از مهمترین دلایل و اهداف برگزاری برنامه‌های تکریم است.

وی افزود: ضروری است افراد دارای خدمات برجسته شناسایی و معرفی شوند تا جامعه بیش از پیش با پیشینه و عظمت تاریخی خود آشنا شود.

بنیادیان با اشاره جایگاه و خدمات ارزندۀ استان محمودیان، ادامه داد: می‌توان ادعا کرد تمامی هنرمندان و پیشکسوتان عرصه هنر طراحی فرش و مرمت آثار باستانی، از خدمات ارزنده استاد محمودیان مطلع هستند؛ به همین دلیل یکی از رسالت‌های دستگاه‌های متولی معرفی این خدمات به آحاد جامعه و الگوسازی از این استاد برجسته برای جوانان است.

استاد باباجمالی؛ یکی از شاگردان استاد علی محمودیان نیز با اشاره به اینکه محور اصلی فعالیت‌های استاد محمودیان اخلاق‌مداری است، یادآور شد: این استاد بزرگ با چنین خصلتی توانسته آثار هنری منحصربه‌فردی را خلق کند.

وی با معرفی تصاویری از فعالیت‌های هنری و مرمت آثار تاریخی توسط استاد محمودیان، اظهار داشت: فرش نائین وام‌دار تلاش‌های بی‌وقفه استاد محمویان است.

در ادامه، استاد محمودیان جونقانی ضمن قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این همایش، از تلاش‌های استادان خود همچون استاد فرشچیان یاد کرد و جوانان را به تلاش مستمر در عرصه‌های مختلف علمی، هنری و پژوهشی تشویق کرد.

در پایان ضمن قرائت ارج‌نامه محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام رییس بنیاد ملی نخبگان، با اهدای لوح تقدیر و هدایای نفیس از استاد علی محمودیان جونقانی تقدیر به عمل آمد و سپس شرکت‌کنندگان از نمایشگاه دستاورد و آثار استاد محمودیان بازدید کردند.

لازم به ذکر است، همایش تکریم استاد علی محمودیان جونقانی با مشارکت حوزه هنری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و شهرداری شهرکرد، برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1398/12/07
کد : 99208
تعداد بازدید: 565