دوشنبه 23 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف آشنایی با مسیر تجاری‌سازی ایده‌ها صورت گرفت/
شرکت‌های دانش‌بنیان میزبان مستعدان‌برتر خوزستانی

مستعدان‌برتر خوزستانی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم‌وفناوری خوزستان بازدید کردند.

با هدف آشنایی با مسیر تجاری‌سازی ایده‌ها صورت گرفت/

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با مشکلات و چالش‌های موجود و آگاهی از توان و ظرفیت‌های موجود در کشور، برنامۀ بازدید مستعدان‌برتر خوزستانی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم‌وفناوری خوزستان، به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در ابتدای این بازدید، میرزایی؛ معاون فناوری پارک علم‌و‌فناوری خوزستان با اشاره به حمایت‌های این پارک از جامعۀ نخبگان و ایده‌پردازان، گفت: پارک علم‌وفناوری خوزستان از تجاری­‌سازی ایده­ها و شرکت­‌های فعال در زمینه­‌های تولید و انتقال و ارتقاء فناوری در زمینه صنايع نفت، گاز، پتروشيمي، کشاورزی و بیوتکنولوژی، فرآورده‌های پزشکی و دارویی، شیلات و صنایع تبدیلی، فولاد و صنایع وابسته، انرژی و منابع آب، فناوري اطلاعات، ارتباطات، حمایت می‌کند.

وی افزود: اکنون 181 شرکت شامل استارت­آپ­ها و شرکت­های دانش‌بنیان در پارک علم‌وفناوری خوزستان مستقر هستند.

در بخش دیگری از این بازدید، نمازی؛ مدیرعامل شرکت پیمان تحکیم خوزستان و فعال حوزۀ دانش‌بنیان نیز گفت: مستعدان‌برتر با توجه به تلاش مستمر، انگیزه بالا و ذهن فعالی که دارند، می‌توانند به راحتی وارد حوزۀ دانش‌بنیان شوند؛ البته بازدید از مراکز تولیدی و واحدهای صنعتی نیز نقش مهمی در هدایت ایده‌ها و قابلیت‌های این افراد به سمت حوزه‌های دانش‌بنیان دارد.

پورفلاحی؛ مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ارمغان دانش گستر آوین و یکی دیگر از مدیران حوزۀ دانش‌بنیان در استان نیز ضمن بیان برخی از تجربیات خود در امر تجاری‌سازی، به سختی و مشکلات پیشرو اشاره و بر لزوم بهره‌مندی از تسهیلات و حمایت‌های معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، پارک­های علم‌وفناوری و صندوق نوآوری‌وشکوفایی تأکید کرد.

بویری؛ مدیرعامل شرکت دشت آفتاب سوسن در مورد پیاده‌سازی نوآوری محصول خود نکات کاربردی ارائه داد و به بیان تجربیات خود در حوزۀ تجارت و صادرات محصولات دانش‌بنیان پرداخت.

در پایان این برنامه، مستعدان‌برتر ضمن بازدید از شرکت‌‌های دانش‌بنیان، در خصوص تجاری‌سازی ایده‌های خود با کارشناسان و مدیران این شرکت‌ها به گفت‌وگو پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1398/12/07
کد : 99207
تعداد بازدید: 156

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601