رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری:
موفقیت در جهاد علمی نیازمند ایثارگری مستعدان‌برتر است

بنیادیان با اشاره به لزوم ایثارگری در جهاد علمی، شهداء و ایثارگران دفاع‌مقدس را الگویی مناسب برای مستعدان‌برتر دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های فرهنگی و با هدف تعمیق باورهای دینی و گسترش ارزش‌های دفاع‌مقدس، رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحالوبختیاری به همراه جمعی از مسئولان و مستعدان‌برتر استان با خانواده ایثارگر تحت حمایت بنیاد نخبگان، دیدار کردند.

در این دیدار، مجتبی بنیادیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحالوبختیاری ضمن تجلیل فرزندان مستعدبرتر خانواده‌های ایثارگر و شهداء، گفت: تجلیل و تکریم از خانواده شهدا و ایثارگر نقش مهمی تقویت روحیه تلاش در جامعۀ علمی خاصه فرزندان این عزیزان دارد تا مانند آنان در راستای توسعه و پیشرفت کشور از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی به نقش بی بدیل شهداء و ایثارگران در هشت سال دفاع‌مقدش اشاره کرد و افزود: اگر چه در چهار دهه اخیر دفاع از خاک و میهن یک جهاد واجب برای همگان بود اما امروز جهاد علمی در کشور مطرح است.

بنیادیان ادامه داد: خانواده و فرزندان شهداء و ایثارگران می‌توانند ادامه‌دهنده راه این بزرگان و پیشتازان مسیر تعالی و پیشرفت جامعه باشند.

رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحالوبختیاری در ادامه با اشاره به اینکه نیروی انسانی مستعد و نخبه یکی از سرمایه‌های اصلی کشور هستند، اظهار داشت: توجه به نیازهای روحی و معنوی اجتماع نخبگانی یکی از رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان است؛ بر همین اساس برگزاری چنین برنامه‌های می‌تواند سبب افزایش اعتماد به‌نفس و خودباوری مستعدان‌برتر شود.

وی با اشاره به جایگاه ایران در تولیدات علمی جهان، تصریح کرد: علی‌رغم جایگاه و رتبه خوب در تولید علمی، باید بتوان دستاوردهای علمی را به فناوری تبدیل کرد تا پیشرفت‌های پایدار حاصل شود.

لازم به ذکر است، در پایان رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری با تقدیم لوح تقدیر و هدیه‌ از فعالیت‌های علمی پژوهشی فرزندان مستعدبرتر خانواده‌ شهداء و ایثارگر تجلیل کرد.

 

تاریخ انتشار : 1398/12/04
کد : 99173
تعداد بازدید: 827