پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار خوزستان مطرح کرد:
تجلیل از سرآمدان صنعت، راهی برای ایجاد فضای رقابت سالم

شریعتی گفت: تجلیل از سرآمدان صنعت می‌تواند انگیزه شرکت‌ها را برای تولید، ثروت و اشتغال‌آفرینی تقویت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یازدهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان خوزستان با حضور استاندار و رئیس بنیاد نخبگان خوزستان تشکیل شد.

در این نشست، شریعتی؛ استاندار خوزستان ضمن تقدیر از برنامه‌های اجرا شده در بنیاد نخبگان خوزستان، تقدیر و تجلیل صنعتگران را اقدامی مهم توصیف کرد و گفت: این قبیل برنامه‌ها می‌تواند انگیزه شرکت‌ها را برای تولید، ثروت و اشتغال نیروی‌انسانی تقویت کند و به نوعی رقابت بین شرکت‌ها را افزایش دهد.

علی‌حسین صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان خوزستان نیز در ابتدای این نشست به ارائه گزارش فعالیت‌های این بنیاد در حوزه‌های شناسایی و توانمندسازی نخبگان در سال 1398 پرداخت.

وی ضمن تشریح فرآیند تسهیلات حمایتی از دانشجویان مستعد در مورد اجرای طرح شهید احمدی‌روشن در استان خوزستان و مزیت‌های آن برای توانمندسازی نخبگان، تعداد طرح‌ها و دانشجویان تحت پوشش این طرح توضیحاتی را ارائه و با توجه به پیش‌بینی تأثیر طرح، گفت: برای افزایش تعداد طرح‌ها در سال‌های آتی باید از منابع استانی هم کمک گرفته شود.

صابری افزود: مجمع خیّرین علم و فناوری به ثبت رسیده و پروانه بهره‌برداری نیز دریافت شده است تا به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در کنار بنیاد نخبگان استان بتواند پشتوانه مناسبی برای اجرای فعالیت‌های نخبگانی باشد.

در ادامه، مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان ضمن تشریح اجرای طرح بورس تحصیلی جوانه برای دانش‌آموزان در سال گذشته، از آمادگی استانداری برای همکاری با بنیاد نخبگان استان در تقویت مجمع خیّرین خبر داد.

ابول نژادیان؛ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جندی شاپور اهواز نیز به ایجاد مدرسه زمستانه برای پرورش ایده‌های دانشجویی در حوزه تولید محصولات آموزشی با همکاری بنیاد استان اشاره کرد.

زراء‌نژاد؛ رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در پایان با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حوزۀ وقف، بر لزوم تقویت مجمع خیرین علم و فناوری اشاره و بر نقش آن در تقویت‌ سرمایه‌های انسانی تأکید کرد.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/11/30
کد : 99156
تعداد بازدید: 143

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601