پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نشست روز معرفی Info Day پژوهشگاه علوم‌وفنون هسته‌ای برگزار شد

نشست «روز معرفیInfo Day پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای» با حضور جمعی از دانش‌آموختگان‌برتر دکتری‌تخصصی در رشته‌های علوم پایه در سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست «روز معرفیInfo Day پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای» با حضور جمعی از دانش‌آموختگان‌برتر دکتری‌تخصصی در رشته‌های علوم پایه از جمله شیمی، فیزیک و مهندسی هسته‌ای، در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

در این نشست، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، هدف از برگزاری این رویداد را معرفی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برشمرد و برگزاری Info Day را از جمله وظایف پژوهشگاه برای شناساندن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های داخل کشور در حوزه علوم هسته‌ای به جامعه علمی عنوان کرد و به اثرگذاری کیفی متخصصان علمی مستقر در آزمایشگاه‌های تخصصی پژوهشگاه، اشاره‌کرد.

وی جذب پژوهشگران نخبه در دوره پسا‌دکترا، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی پژوهشگاه، فراخوان جشنواره گرنت ایده‌های محصول محور و راه‌اندازی مرکز رشد و نوآوری خارج از سازمان (به عنوان محل استقرار شرکت‌های دانش بنیان) را از جمله رویکردهای جدید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برشمرد.

لازم به ذکر است، بازدید از راکتور تحقیقاتی تهران، آزمایشگاه‌های تولید رادیودارو، آزمایشگاه‌های پژوهشکده مواد و سوخت هسته‌ای، آزمایشگاه‌های پژوهشکده پلاسما و گداخت هسته‌ای، آزمایشگاه‌های پژوهشکده فیزیک و شتابگرها برای گروه‌های تخصصی و رشته‌های مرتبط، از دیگر بخش‌های این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1398/11/29
کد : 99148
تعداد بازدید: 102

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601