پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس پارک علم‌و‌فناوری استان چهارمحال‌وبختیاری:
لزوم تبدیل دارایی‌های فکری نخبگان و مستعدان‌برتر، به ارزش‌افزوده

پیرعلی گفت: باید شرایطی فراهم شود که دارایی‌های فکری نخبگان و مستعدان‌برتر، به سرمایه و نهایتاً به ارزش‌افزوده بالا تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای استفاده از توان و مهارت‌های نخبگانی در حل مشکلات و معضلات سازمان برنامه‌وبودجه چهارمحال‌وبختیاری، نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان‌برتر چهارمحال‌‍‌وبختیاری با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس پارک علم‌وفناوری استان، رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه چهارمحال‌وبختیاری و جمعی از دانشگاهیان استان برگزار شد.

در این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: حل مشکلات و معضلات پیشروی جوانان نخبه برای رسیدن به اثرگذاری بالا در جامعه، از مهمترین مأموریت‌های بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و پارک علم‌و‌فناوری استان است.

وی افزود: چهارمحال‌وبختیاری به واسطه نیروی‌انسانی کارآمد، ظرفیت خوبی برای کارآفرینی دارد به شرط اینکه حمایت‌های همه‌جانبه از نخبگان و کارآفرینان استان انجام و موانع پیشروی فعالیت آنان برداشته شود.

اسماعیل پیرعلی؛ رییس پارک علم‌و‌فناوری استان چهارمحال‌وبختیاری نیز با اشاره به سخنان مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر اینکه شناسایی، هدایت و حمایت نخبگان باید به خوبی صورت بگیرد و تنها ارگانی که می‌تواند به خوبی این کار را انجام دهد بنیاد ملی نخبگان است، گفت: تا زمانی که منابع طبیعی از تفکر و توانایی نیروی‌جوان نخبه و کارآمد اهمیت بیشتری در جامعه داشته باشد، توسعه و پیشرفت حاصل نمی‌شود؛ از این رو، حفظ اجتماع نخبگانی در چرخۀ خدمت‌رسانی و جلوگیری از مهاجرت آنان به کلانشهرها، یک ضرورت است.

وی افزود: باید شرایطی فراهم شود که دارایی‌های فکری نخبگان و مستعدان‌برتر، به سرمایه و نهایتاً به ارزش‌افزوده بالا تبدیل شود.

در ادامه و نخبگان و مستعدان‌برتر استان در خصوص مسائلی چون وجود بروکراسی اداری پیچیده برای کارآفرینان، عدم‌حمایت کافی دستگاه‌ها از کارآفرینان، استفاده از 1 درصد بودجه پژوهشی برای حل مشکلات و معضلات کارآفرینان، تشکیل اتاق فکر نخبگانی برای حل مشکلات و معضلات استان، معرفی ظرفیت استان به عنوان شهری فناور، حمایت‌های مادی و معنوی از مراکز رشد پارک علم‌و‌فناوری و دانشگاهی، توسعه واحدهای تحقیق‌وتوسعه، حمایت‌های مادی و معنوی از مستعدان‌برتر و کارآفرینان استان، نکات خود را ارائه کردند.

لازم به ذکر است، استفاده از ظرفیت نخبگان در اتاق فکر مشاوره برای دستگاه‌های اجرایی، تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان استان و تشکیل کارگروه سازمان مدیریت‌و‌برنامه‌ریزی، از مصوبات این نشست بود.   

 

تاریخ انتشار : 1398/11/28
کد : 99139
تعداد بازدید: 79

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601