پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان چهارمحال‌وبختیاری:
تکمیل زنجیرۀ ایده‌پردازی نیازمند حمایت همۀ دستگاه‌ها است

شهریارپور ضمن اشاره به لزوم حمایت همه‌جانبه از ایده‌های نخبگانی، گفت: وجود نیروی‌انسانی خلاق، خوش فکر و توانمند سبب موفقیت در حوزه‌های علمی، فناوری و پژوهشی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای استفاده از توان و مهارت‌های نخبگانی در حل مشکلات و معضلات سازمان برنامه‌وبودجه چهارمحال‌وبختیاری، نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان‌برتر چهارمحال‌‍‌وبختیاری با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس پارک علم‌وفناوری استان، رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه چهارمحال‌وبختیاری و جمعی از دانشگاهیان استان برگزار شد.

در این نشست، علی شهریارپور؛ رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به نقش مهم نیروی‌انسانی جوان و نخبه در بدنه جامعه، گفت: وجود نیروی‌انسانی خلاق، خوش فکر و توانمند سبب موفقیت در حوزه‌های علمی، فناوری و پژوهشی می‌شود.

وی افزود: افراد توانمند و خلاق باید در حیطه‌های تخصصی و در راستای حل مشکلات و معضلات جامعه خاصه در حوزۀ اشتغال و کارآفرینی بکار گرفته شوند.

ادامه داد: برقراری ارتباط نظام‌مند بین نخبگان و مشکلات و چالش‌های موجود و همچنین ایجاد زنجیرۀ ایده‌پردازی و تبدیل آن به کاربرد و محصول، اثرگذاری بارزی در بهبود کیفیت زندگی جامعه دارد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان چهارمحال‌وبختیاری در ادامه با اشاره به عملکرد مناسب نظام نخبگانی در حمایت و هدایت استعدادهای موجود، اظهار داشت: بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و پارک علم‌و‌فناوری استان تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای حمایت از اندیشه و توان نخبگانی انجام داده‌ و توانسته‌اند انگیزه این افراد را برای خدمت‌رسانی به جامعۀ بومی افزایش دهند.

وی تصریح کرد: سازمان برنامه‌وبودجه استان چهارمحال‌وبختیاری در استفاده از نخبگان و مستعدان‌برتر در حوزه‌های مشورتی اهتمام ویژه و جدی دارد.

در ادامه و نخبگان و مستعدان‌برتر استان در خصوص مسائلی چون وجود بروکراسی اداری پیچیده برای کارآفرینان، عدم‌حمایت کافی دستگاه‌ها از کارآفرینان، استفاده از 1 درصد بودجه پژوهشی برای حل مشکلات و معضلات کارآفرینان، تشکیل اتاق فکر نخبگانی برای حل مشکلات و معضلات استان، معرفی ظرفیت استان به عنوان شهری فناور، حمایت‌های مادی و معنوی از مراکز رشد پارک علم‌و‌فناوری و دانشگاهی، توسعه واحدهای تحقیق‌وتوسعه، حمایت‌های مادی و معنوی از مستعدان‌برتر و کارآفرینان استان، نکات خود را ارائه کردند.

لازم به ذکر است، استفاده از ظرفیت نخبگان در اتاق فکر مشاوره برای دستگاه‌های اجرایی، تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان استان و تشکیل کارگروه سازمان مدیریت‌و‌برنامه‌ریزی، از مصوبات این نشست بود.   

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/11/28
کد : 99138
تعداد بازدید: 217

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601