در نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان تهران مطرح شد:
زمینه‌سازی برای اثرگذاری اصلی‌ترین وظیفه بنیاد ملی نخبگان

نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان تهران با حضور معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان و رئیس پارک فناوری پردیس برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان تهران با حضور آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، مهدی صفاری‌نیا؛ رئیس پارک فناوری پردیس و محمدعلی کوچک‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، برگزار شد.

در ابتدا این نشست، محمدعلی کوچک‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در مورد تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان و سرآمدان بومی و چگونگی ایجاد ارتباط با سرآمدان توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه نشست، شیوه‌نامه شناسایی و تشکیل شبکه اطلاعاتی نخبگان و سرآمدان بومی مورد بحث قرار گرفت.

اشاره به کلیات طرح شناسایی سرآمدان و نخبگان بومی و نیز اهداف کلی این طرح، زمینه‌سازی برای اثرگذاری نخبگان به عنوان اصلی‌ترین وظیفه بنیاد ملی نخبگان، از دیگر موضوعات این نشست.

ارائه توضیحاتی درباره طرح توانمندسازی صدف، فلسفه و علت وجودی این طرح در پارک فناوری پردیس و زمینه‌های همکاری دانشگاه‌ها و نیز بهره‌مندی مستعدان‌برتر، از مزایای این طرح برشمرده شد.

لازم به ذکر است، مسعود صدری‌نسب، رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عبدالله آراسته؛ مشاور اجرایی بنیاد نخبگان استان تهران، مجتبی جباری‌پور؛ مدیر اداره‌کل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک فناوری پردیس از دیگر حاضران در این نشست بودند.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/26
کد : 99124
تعداد بازدید: 649