در کارگاه نظام مشاوره نخبگان بررسی شد:
نقش مهم خانواده در توسعۀ اجتماعی و نهادینه‌شدن ارزش‌های انسانی

کارگاه نظام مشاوره نخبگان با موضوع «مهارت زندگی در تحکیم خانواده» در بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تربیتی به منظور رشد همه‌جانبۀ شخصیت مستعدان‌برتر، کارگاه نظام مشاوره نخبگان با موضوع «مهارت زندگی در تحکیم خانواده» با هدف پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی در بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد.

 در این کارگاه، مهدی اکبری؛ روانشناس تربیتی و مدرس این کارگاه با اشاره به نقش مهم خانواده در رشد فرد و جامعه، گفت: خانواده یکی از نهادهای بنیادی و سازنده اجتماعات بشری است و نقش بسزایی در رشد و تربیت افراد جامعه و توسعه و تقویت ارزش‌های والای انسانی دارد.

وی افزود: امروزه در جوامعی که به سمت صنعتی شدن در حرکت هستند، تحولات عمیقی در خانواده رخ داده است.

اکبری ادامه داد: در جوامع صنعتی، زندگی به صورت مکانیکی و ماشینی تبدیل شده و به دلیل گوناگونی در سلیقه‌ها، ارزش‌ها و اختلاف‌نظرها، روابط اعضای خانواده روزبه‌روز مادی‌تر و خشک‌تر و عواطف انسانی کم‌رنگ‌تر شده است؛ در نتیجه خانواده‌ها از حالت سنتی به خانواده‌های هسته‌ای و کوچک تبدیل شده‌اند.

عوامل تحکیم خانواده، اصول روانشناختی تحکیم خانواده و راهکارهای تقویت آن و بررسی نگرش افراد نسبت به عمل مؤثر بر تحکیم خانواده، از دیگر موضوعاتی بود که در این کارگاه مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است، کارگاه «مهارت زندگی در تحکیم خانواده» با برپایی نشست و پرسش و پاسخ به اتمام رسید.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/20
کد : 99095
تعداد بازدید: 651