نمایندۀ ولی‌فقیه در استان خراسان‌شمالی مطرح کرد:
ملتی که دانا شود، توانا می‌شود

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به نقش مهم نخبگان در پیشرفت و استقلال کشور، گفت: این افراد باید پایهای تمدنی را با علم و دانش تقویت کنند و کشور را به قله‌های استقلال، شهامت و شجاعت نزدیک‌تر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های فرهنگی با هدف الگوسازی از فعالیت‌های نخبگانی، مراسم تقدیر از نخبگان شاهد و ایثارگر با همکاری بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد.

در این مراسم، آیت‌الله یعقوبی؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان خراسان‌شمالی به بیان اهمیت علم و ایمان اشاره کرد و دین و دانش را عامل رفعت، عزت و سربلندی جوامع دانست و گفت: ملتی سربلند است که دانایی و دین را با هم داشته باشد چراکه علم و ایمان مکمل هم هستند.

وی افزود: در قرآن دوگانه‌هایی وجود دارد که یکی از آنها دوگانۀ علم و ایمان است.

آیت‌الله یعقوبی با بیان اینکه علمی که در بستر ایمان رشد کند، نافع و مفید می شود، ادامه داد: علم باید رشد انسان را تضمین کند، جوامع را از وابستگی نجات دهد و به استقلال نزدیک کند؛ به همین دلیل است که دین اسلام همان اندازه که به معنویت و اخلاق تأکید دارد، مؤمنِ عالم و دانش‌دوست را هم ستوده است.

امام‌جمعۀ بجنورد با اشاره به خدمات انقلاب‌اسلامی، رهایی از مصرف‌گرایی و وابستگی به بیگانه را از مهمترین دستاوردهای کشور پس از انقلاب دانست و اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم بعد از انقلاب‌اسلامی، رستاخیز علمی است که سبب توسعۀ کشور شد.

وی تأکید کرد: روی دیگر دانایی، توانایی است و ملتی که دانا شود، توانا می‌شود. انقلاب اسلامی نیز با همین رویکرد ایران را توانا و دانا کرد اما امروزه باید به سرچشمه دانش شتابنده دستیابی پیدا کرد.

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان خراسان‌شمالی با اشاره به ایثارگری‌های شهداء و رزمندگان در طول دوران انقلاب ‌اسلامی، اظهار داشت: نخبگان سربازان و سرداران جبهه جهاد علمی و مبارزه با جنگ نرم دشمن هستند و در واقع ادامه دهندۀ مسیری هستند که شهداء آغاز کردند. این افراد باید پایه تمدن‌سازی را با علم و دانش تقویت کنند و کشور را به قله‌های استقلال، شهامت و شجاعت نزدیک‌تر کنند.

لازم به ذکر است، در بخش دیگری از این مراسم، بخشی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی نیز به برخی از مشکلات و دغدغه‌های نخبگان اشاره کرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس سند راهبردی، مأموریت‌های محوله را انجام می‌دهد و در راستای تسهیل امور نخبگان گام بر می‌دارد.

وی در پایان بر لزوم اجرای برنامه‌های مشترک با بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد.

تاریخ انتشار : 1398/11/19
کد : 99088
تعداد بازدید: 567