رئیس پارک علم‌وفناوری استان ایلام:
پژوهش زیربنای فناوری و کارآفرینی است

طاهرپور بر اهمیت موضوع پژوهش در توسعۀ جامعه تأکید کرد و گفت: پژوهش زیربنای فناوری و کارآفرینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای هدایت استعدادهای تحصیلی و مخترعان به سمت حوزه‌های کسب‌وکار و شرکت‌های نوپا و فناور، نشست اجتماعات نخبگانی استان ایلام با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، پارک علم‌وفناوری استان ایلام و صاحبان شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.

در این برنامه، صالحی‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام به بیان فعالیت‌های این بنیاد در راستای شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان و صاحبان استعدادهای‌برتر پرداخت و برخی از برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

طاهرپور؛ رئیس پارک علم‌وفناوری استان ایلام نیز با اشاره به لزوم برگزاری برنامه‌های هدفمند در راستای هدایت و حمایت از مستعدان‌برتر، بر اهمیت موضوع پژوهش در توسعۀ جامعه تاکید کرد و گفت: قبل از برگزاری هرگونه برنامه‌ای، اجرای پژوهش الزامی است چراکه پژوهش زیربنای فناوری و کارآفرینی است.

توضیحاتی با موضوع استارت‌آپ و راه‌اندازی کسب‌وکار، پارامترهای کارآفرینی و نمونه‌های موفق استارت‌آپ، معرفی خدمات پارک علم‌وفناوری استان ایلام از جمله حمایت از تشکیل هسته‌های فناوری، ایجاد شرکت نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان، از دیگر بخش‌های این نشست بود.

لازم به ذکر است، آشنایی صاحبان استعدادهای برتر در حوزه‌های دانشجویی و دانش‌آموختگان با فضای کسب‌وکار و کمک به آنان برای حرکت در مسیر کارآفرینی، استفاده از دانش و تجربیات صاحبان شرکت‌های دانش‌بنیان، شبکه‌سازی، کمک به تبادل اطلاعات، تجارب و دستاوردها، ایجاد و تقویت زمینه‌های همفکری میان اجتماعات نخبگانی و سطوح حاکمیتی به منظور مشارکت آنها در امور مسئله‌شناسی، از مهمترین اهداف این نشست بود.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/14
کد : 99064
تعداد بازدید: 624