رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی خبر داد:
انجمن یاوران وقف نخبگان استان مرکزی تشکیل می‌شود

انجمن یاوران وقف نخبگان استان مرکزی با همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی و اداره‌کل اوقاف استان مرکزی تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به‌منظور زمینه‌سازی برای هدایت سرمایه‌ها و ظرفیت‌های موجود در حوزۀ وقف به سمت اجتماع‌نخبگانی، انجمن یاوران وقف نخبگان استان مرکزی با همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی و اداره‌کل اوقاف استان مرکزی تشکیل می‌شود.

در همین راستا، دیلمی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی در نشست بررسی زمینه‌های همکاری و تعاملات بیشتر این بنیاد با اداره‌کل اوقاف استان مرکزی، با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در سال­‌های گذشته، گفت: امید است با برگزاری نشست‌های مشترک و همت هر دو مجموعه­، بتوان ظرفیت‌های موجود در حوزۀ وقف را برای حمایت از جامعۀ نخبگانی به کار برد.

وی با اشاره به برخی از تجربیات حوزه وقف در بنیاد ملی نخبگان، افزود: این بنیاد آماده همکاری در زمینه تعریف نیات جدید وقف و جذب منابع خیّرین در حوزه­‌های علمی، نخبه‌پروری و طرح­‌های پژوهشی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی ادامه داد: در حوزۀ اخترات، تجربیات بسیار خوبی در استان رقم خورده است و خوشبختانه برخی مخترعان برای وقف عواید حاصل از تجاری‌سازی اخترع خود اعلام آمادگی کرده‌اند؛ علاوه بر آن، تعریف جوایز علمی به نام بزرگان و فرهیختگان استان یکی دیگر از زمینه­‌های همکاری است که می‌تواند ضمن تکریم مفاخر و اشاعه نام نیک آنان و البته الگوسازی از آنان، نقش مهمی در حمایت از مستعدان‌برتر داشته باشد.

در ادامه، حجت‌الاسلام واحدی؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی نیز گفت: حدود 870 نیت وقف در کشور وجود دارد و قطعاً نیات جدید در بهره‌وری و بهینه‌سازی منابع وقف مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برخی از دانشگاه­‌های مطرح جهان از طریق منابع غیردولتی و از منابع خیرین اداره می­‌شوند، بیان داشت: باید به دنبال رویکرد جدید در حمایت از فعالیت­‌های علمی و طرح­‌های فناورانه با قابلیت تجاری‌سازی بود.

حجت‌الاسلام واحدی با بیان اینکه در موضوع خیّرین ظرفیت­‌های خوبی در استان وجود دارد، تصریح کرد: صنایع تبدیلی و یا چرخۀ تولید محصولات کشاورزی از تجربه­‌های اخیر استان در حوزه وقف هستند. امید است با تشکیل انجمن یاوران وقف نخبگان، قدم اول بهره­گیری از ظرفیت­های خیرین در بحث نخبگان برداشته شود.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/13
کد : 99057
تعداد بازدید: 779