رئیس بنیاد نخبگان کردستان مطرح کرد:
لزوم توسعۀ کارآفرینی با بکارگیری ظرفیت‌های حوزۀ گیاهان‌دارویی

کمیته تجاری‌سازی کارگروه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی بنیاد نخبگان استان کردستان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های توان‌افزایی و به منظور زمینه‌سازی برای تجاری‌سازی ایده‌های نخبگانی در بخش‌های مورد نیاز، اولین نشست کمیته تجاری‌سازی کارگروه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی بنیاد نخبگان استان کردستان تشکیل شد.

در ابتدای این نشست، صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان به برخی از اقدامات صورت‌گرفته در کارگروه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی و همچنین مأموریت‌های کمیته تجاری‌سازی این کارگروه اشاره کرد و گفت: 17 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان کردستان مصوب شد که 3 پروژه در حوزه گیاهان‌دارویی تدوین شده است.

وی افزود: این کمیته بعد از مشخص شدن نقشه‌راه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی تشکیل شد و تلاش دارد از خروجی‌های کارگروه چند بستۀ کارآفرینی استخراج کند تا علاوه بر نقش‌آفرینی در اقتصاد استان، اثرگذاری مثبتی نیز در حوزل اشتغال‌زایی داشته باشد.

صادقی ایجاد بستر مناسب برای کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان و نوپا را یکی دیگر از رسالت‌های کمیته تجاری‌سازی کارگروه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی دانست و ادامه داد: این کمیته بر اساس تخصص و توان افراد و جایگاه دستگاه‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه تشکیل شده و امید است با بهره‌مندی از توان و تخصص اعضای آن، مسیری مناسب در راستای توسعه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی ایجاد شود.

رئیس بنیاد نخبگان کردستان در پایان ایجاد و تسهیل روند مناسب جهت تجاری‌سازی فرآورده‌ها و محصولات حاصل از تحقیقات کاربردی و کشت‌و‌کارهای مرتبط با گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی در استان کردستان را از دیگر اهداف این کمیته برشمرد.

در پایان این نشست، ضمن اعطای احکام به اعضای کمیته، هر یک از اعضا پیرامون مباحث عنوان‌شده موضوعات خود را مطرح کردند.

تاریخ انتشار : 1398/11/12
کد : 99047
تعداد بازدید: 815