نشست «نظام مشاوره ازدواج بهنگام و خانواده کارآمد» برگزار شد

نشست نظام مشاوره ازدواج بهنگام و خانواده کارآمد به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای طراحی و اجرای برنامه‌های توانمندسازی با هدف کمک به رشد همه‌جانبۀ شخصیتی مستعدان‌برتر، نشست نظام مشاوره «ازدواج بهنگام و خانواده کارآمد» با حضور جمعی از مستعدان‌برتر استان تهران برگزار شد.

در این کارگاه، شکوه نوابی‌نژاد؛ مدرس دانشگاه، ازدواج را مهمترین تصمیم در زندگی دانست و گفت: فرد نمی‌تواند خانواده محل تولد خود را انتخاب کند اما می‌تواند در ساخت آیندۀ زندگی خود و خانواده نقش‌آفرینی و تصمیم‌گیری کند.

وی ازدواج موفق را کلید تشکیل خانواده مستحکم و شاد دانست و افزود: در سایۀ این آرامش فرد به سلامت روان خواهد رسید.

نوابی‌نژاد توجه به تعهد در مثلث عشق (اشتیاق، سلامت و تعهد) را بسیار مهم و البته مغفول عنوان کرد و اظهار داشت: تعهد بر مبنای شناخت، منجر به پایبندی به تداوم و استحکام خانواده خواهد شد.

وی تفاوت خانواده‌های کارآمد و ناکارآمد را در اشتباهات رایج «امید به تغییر طرف مقابل پس از ازدواج» و نیز استفاده از الگوهای غلط دانست و تصریح کرد: این الگوها در زندگی امروزه کاربردی ندارند. همچنین ارتباط مؤثر بین زوجین، مشخص بودن مرزها و نقش‌های اعضای خانواده، توانایی مواجهه در شرایط بحرانی و انعطاف‌پذیری، از جمله ویژگی‌های خانواده کارآمد است.

نوابی‌نژاد در پایان با اشاره به 17 طرح‌واره شخصیتی در خانواده، مراجعه به مشاوره در زمان‌های پیش از ازدواج، حین ازدواج و پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک را در تصمیم‌گیری صحیح و برنامه‌ریزی ازدواج و زندگی موفق بسیار راهگشا دانست.

تاریخ انتشار : 1398/11/08
کد : 99036
تعداد بازدید: 959