رئیس بنیاد نخبگان استان همدان:
بخش‌خصوصی بهترین گزینه برای ایجاد ساختار اقتصادی است

بلالی گفت: بخش‌خصوصی با شرط ایجاد فضای رقابت کامل، بهترین گزینه برای ایجاد ساختار اقتصادی به‌ویژه درمورد محصولات مبتنی بر دانش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حمید بلالی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان همدان در نشست «کمیسیون جوانان و بانوان، کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش‌بنیان» اتاق بازرگانی همدان، با اشاره به نقش فعالان بخش‌خصوصی خاصه شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد، گفت: از دیدگاه اقتصاددانان، بخش‌خصوصی به دلیل اهداف اقتصادی و سودآوری که دنبال می‌کند، همواره دارای بالاترین کارایی در تولید است.

وی افزود: بخش‌خصوصی با شرط ایجاد فضای رقابت کامل، بهترین گزینه برای ایجاد ساختار اقتصادی به‌ویژه درمورد محصولات مبتنی بر دانش است.

 بلالی ادامه داد: با توجه به وظایف متعدد بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد‌های نخبگان استانی و همچنین وسیع بودن جامعه هدف، تکمیل اجزای زیست‌بوم فناوری و گسترش فرهنگ نخبه‌پروری علاوه بر بنیادهای نخبگان استانی، نیازمند مشارکت و همکاری جدی بخش‌خصوصی و جوانان مستعد است.

 لازم به ذکر است، این نشست با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان، رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان همدان و جمعی از صاحبان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/07
کد : 99030
تعداد بازدید: 621