با هدف ایجاد نگرش مثبت به علوم‌انسانی در کشور/
دومین جشنواره ملی ادبی نوجوان و جوان فردوسی برگزار شد

دومین جشنواره ملی ادبی نوجوان و جوان فردوسی با حمایت بنیاد نخبگان خوزستان و با هدف ایجاد نگرش مثبت به علوم‌انسانی در کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دومین جشنواره ملی ادبی نوجوان و جوان فردوسی با همکاری بنیاد نخبگان خوزستان و اداره استعدادهای درخشان استان خوزستان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و استانداری خوزستان، با حضور مهاجرانی؛ معاون وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد.

این جشنواره با هدف ایجاد نگرش مثبت به علوم‌انسانی در کشور و هدایت و ایجاد انگیزه در بین دانش‌آموزان، تمهید شرایط مناسب برای تشویق و هدایت استعدادهای نوجوان و جوان به تحصیل و تحقیق در حوزه علوم‌انسانی و همچنین کمک به کاربردی شدن علوم‌انسانی از طریق شناسایی مهمترین مسائل در گستره جامعه ایران و جهان، برگزار شد.

شناسایی و معرفی استعدادهای برتر در حوزه علوم انسانی اسلامی و زبان و ادب فارسی جهت بهره‌مندی از این توان در فرآیند توسعه مرزهای دانش، آشنایی با مفاخر ادب فارسی، توسعه و تعمیق روحیه پژوهش و نوآوری دانش آموزشی و حمایت و هدایت مادی و معنوی از دانش آموزان شاعر، نویسنده و نوآور، از دیگر اهداف این برنامه بود.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/07
کد : 99027
تعداد بازدید: 1116