نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه‌و‌بویراحمد:
علم، زیربنایی‌ترین قدرت جوامع انسانی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی با بیان اینکه علم، زیربنایی‌ترین قدرت جوامع انسانی است، اخلاق‌مداری را لازمۀ سوددهی علم و دانش دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  مراسم تجلیل از برگزیدگان علمی شاهد و ایثارگر کهگیلویه‌وبویراحمد با همکاری بنیاد نخبگان استان و بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه‌وبویراحمد و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد و جمعی از مدیران استانی و خانواده شهدا برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی؛ نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه‌و‌بویراحمد با بیان اینکه همه نخبگان علمی به ویژه نخبگان شاهد و ایثارگر مایه افتخار و مباهات هستند، گفت: عزت و افتخار و شکوه ایران اسلامی مرهون خون شهدا است و قطعاً روز به روز به این شکوه و عظمت اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت صحیح نظام و انقلاب در ابعاد مختلف احتیاج به تلاش دانشمندان و نخبگان علمی دارد، افزود: هر کشوری که علم و دانش رشد کرده، قدرتمند بوده و عکس این قضیه هم صادق است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسینی با اشاره به اینکه بالاترین قدرت و زیربنایی‌ترین نوع پیشرفت در زمینه علم و دانش است، بیان کرد: علم و دانش و تکنولوژی باید به بشر خدمت کند نه اینکه باعث خیانت و ضرر و زیان شود؛ بنابراین باید در کنار رشد علمی رشد اخلاقی مدنظر باشد تا مایه پیشرفت و تعالی بشر شود؛ در اینصورت علم مایه آرامش بوده و باعث اضطرار نمی‌شود.

در ادامه، اکوانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان نیز با اشاره به قوانین، آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان، اظهار داشت: نخبگان و مستعدان در شرایط کنونی باید تولید علم را وظیفه و اولویت اصلی خود بدانند و در مسیر توسعه علمی کشور تا رسیدن به مرزهای دانش تلاش کنند.

وی تبیین مکتب سلیمانی را در شرایط کنونی یکی از رسالت‌های مهم نخبگان دانست و گفت: هر کدام از افراد جامعۀ نخبگانی باید در حوزه توسعه علمی کشور، به مسئولیت خود که همان قوی شدن در همه عرصه‌هاست، متعهدانه و ایثارگرانه عمل کند.

عادل مهری؛ مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگر نیز در این همایش گفت: بنیاد شهید استان تلاش دارد رویکرد حل‌مساله و مشکلات جامعه ایثارگری را در همۀ امور لحاظ کند.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: ظرفیت‌های انسانی بسیار خوبی در این جامعه وجود دارد که در صورت بکارگیری می‌تواند سبب حل مسائل کشور شود.

سید منصور موسوی؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه‌وبویراحمد نیز با اشاره به حمایت از ۱۲۰ نخبه شاهد و ایثارگر در استان، گفت: تعدادی از این افراد، دارای آثار علمی، مقالات پژوهشی و تالیفات در سطح ملی و بین‌المللی هستند.

وی در پایان با اشاره به تعامل نزدیک بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد و بنیاد شهید استان، خاطرنشان کرد: برای شناسایی و حمایت بیشتر از نخبگان ایثارگر، بنیاد شهید و بنیاد نخبگان استان تفاهم‌نامه منعقد کرده‌اند.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/06
کد : 99023
تعداد بازدید: 632