چهارشنبه 7 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

حمایت از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های برتر کشور سرعت گرفت

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شناسایی بهتر و حمایت از دانش‌آموختگان برتر کشور تفاهم‌نامه‌های همکاری با دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر امضاء کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیادملی نخبگان؛ صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی با امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری در زمینه اجرای طرح‌های تحقیقاتی پسا دکتری ویژه حرکت خود برای حمایت از دانش‌آموختگان را شتاب داد.

در دانشگاه صنعتی شریف نخست نشستی برگزار شد. پس از آن 2 تفاهم نامه در راستای همکاری در زمینه اجرای 10 طرح تحقیقاتی پسا دکتری ویژه، حمایت از  30 طرح تحقیقاتی و 30 رساله دکتری امضا شد. این تفاهم‌نامه به امضای ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف رسید.

همچنین تفاهم نامه دیگر میان صندوق و دانشگاه امیر کبیر در راستای همکاری در زمینه اجرای 10 طرح تحقیقاتی پسا دکتری ویژه، توسط ایمان افتخاری رئیس صندوق و سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه امضا شد.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ارتباط با انعقاد تفاهم نامه پسا دکتری ویژه با دانشگاه صنعتی امیر کبیر، گفت: در قراردادهای قبلی این صندوق مدت حمایت از دوره‌های پسا دکتری کوتاه بود که در بسته جدید این مدت تا ۲ سال قبل تمدید است و همچنین اعتبار آن نیز افزایش یافته است. البته در این زمینه در صدد هستیم بسته فاخرتری به دانشگاه‌ها ارائه کنیم.

افتخاری همچنین بیان کرد: یکی از برنامه‌های صندوق برقراری ارتباط گسترده‌تر با دانشگاه‌ها است که در این راستا می‌توان از همکاری در حوزه‌هایی چون حمایت از طرح‌های پژوهشی، پسا‌دکتری، پسا دکتری ویژه، رساله‌های دکتری، حمایت از همایش‌ها و رویدادهای علمی، اعطای کرسی پژوهشی، اعطای پژوهانه (گرنت) و حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری به عنوان اقدامات انجام شده یاد کرد.

تاریخ انتشار : 1398/11/06
کد : 99020
تعداد بازدید: 200

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601