با حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/
84 اختراع ثبت بین‌المللی شد

ثبت ایده‌ها از گام‌های نخستین برای رسیدن به محصولی پرکاربرد در زندگی افراد است. شاید این مسیر پرپیچ و خم باشد اما کانون پتنت معاونت علمی و فناوری در این مسیر همراه مخترعان است. آن هم برای ثبت بین‌المللی اختراع آنها. با حمایت 90 درصدی این مرکز پیمودن این مسیر بسیار آسان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کانون پتنت معاونت علمی و فناوری با حمایت 90 درصدی خود از ثبت بین‌المللی اختراع در دفاتر خارجی مسیر پژوهشگران و مخترعان را در این حوزه هموار کرده است. شاید مخترعان بسیاری با فرآیند ثبت بین‌المللی اختراع و پیچ و خم‌های آن آشنا نباشند اما با مراجعه به کانون می‌توانند از خدمات این مرکز برای پیمودن این مسیر بهره‌مند شوند.

با شروع فعالیت کانون روند ثبت اختراع شتاب گرفت. همچنین با فعالیت‌های ترویجی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای اساتید و دانشجویان کشور، افراد بیشتری با حوزه مالکیت فکری آشنا شدند. همین اقدام گامی برای حرکت بیشتر برای ثبت اختراع شد. تا کنون یک هزار و 706 درخواست در سامانه کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ثبت شده است که از این تعداد 282 پروند برای حمایت تایید شدند. از میان پرونده‌های تایید شده نیز 84 اختراع با حمایت این مرکز موفق به ثبت در دفاتر اختراع خارجی شدند.

تاریخ انتشار : 1398/11/01
کد : 98996
تعداد بازدید: 598