دوشنبه 7 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف ارتقاء حس وطن‌دوستی مستعدان‌برتر/
«مستطیل قرمز» در بندرعباس نقد شد

نشست نقد و بررسی فیلم «مستطیل قرمز» به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای راهبرد کلان 5 سند راهبردی کشور در امور نخبگان، به‌منظور برخورداری مستعدان‌برتر از بینش و بصیرت‌دینی و تقویت دلبستگی و وفاداری به ارزشها و فرهنگسازی صبر و پایداری در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی، جلسه نشست نقد و بررسی فیلم «مستطیل قرمز» به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

در این نشست، مطرح شد که فیلم مستطیل قرمز، نخستین فیلم تاریخ دفاع‌مقدس سینمای ایران به است که با کسب مدال بلورین و لوح زرین در فستیوال جهانی ایتالیا بین 116 کشور و 600 اثر به رتبه اول این فستیوال دست یافته است.

این فیلم به موضوع آوارگی شهروندان منطقه ایلام در دوران دفاع‌مقدس می‌پردازد و وجه تسمیه فیلم به‌دلیل پرداخت آن به حادثه بمباران خونین زمین فوتبال چوار است.

 23 بهمن ماه 1365 عده‌ای از جوانان غرب کشور برای تقویت روحیه جنگ‌زدگان مشغول بازی فوتبال در «زمین فوتبال چوار» در استان ایلام بودند و در شرایطی که هنوز 35 دقیقه تا پایان بازی باقی‌مانده بود، هواپیماهای عراقی، منطقه را بمباران کردند. این بمباران منجر به شهادت 10 فوتبالیست، سه کودک، یک داور و یک تماشاگر شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/30
کد : 98988
تعداد بازدید: 396

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601