پنج شنبه 3 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان قم:
شناسایی خلاءهای اجتماعی، از رسالت‌های نخبگان است

محمدرضایی گفت: قابلیت‌های نخبگان باید برای شناسایی و رفع چالش‌ها و خلاءهای موجود در جامعه بکار گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد محمدرضایی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با گرامیداشت 19 دی‌ماه، گفت: امید است همانگونه که انقلاب اسلامی از قم آغاز شد، جهاد علمی نیز از این شهر مقدس پیگیری و گام‌های مؤثر برداشته شود.

وی با بیان اینکه مسؤولان پژوهشی و دانشگاهی باید زمینه این جهاد علمی را بیش از گذشته فراهم کنند، افزود: نخبگان که از قابلیت‌های خوبی برخوردار هستند که می‌توانند با استفاده از آنها خلاءهای جامعه را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنند.

محمدرضایی با اشاره به اینکه رهبرمعظم‌انقلاب می‌فرمایند دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است، ادامه داد: روی دیگر دانایی توانایی است و دنیای غرب با تکیه بر دانش توانست برای خود ثروت، نفوذ و قدرت کسب کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان بنا بر توصیه رهبر انقلاب در سال 85 برای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در زمینه اجتماعات نخبگانی تشکیل شده است. این نهاد، یک دستگاهی ملی است که تلاش می‌کند فرمایشات رهبر انقلاب مبتنی بر سند راهبردی کشور را عملیاتی کرده و سیاست‌گذاری درستی در کشور داشته باشد.

وی افزود: بنیاد ملی نخبگان باید زمینه نخبه‌شناسی، نخبه‌پروری، نخبه‌گزینی و نخبه‌گماری را در کشور فراهم کند. مدیران نیز باید از ظرفیت نخبگان استفاده کنند؛ باید استعداد خدادادی به انسان را در خدمت جامعه قرار دهیم و در این راه جهاد علمی داشته باشیم.

محمدرضایی ادامه داد: جامعه هدف بنیاد ملی نخبگان مراکز حوزوی و دانشگاهی است اما محدود به آنان نمی‌شود بلکه مخترعان می‌توانند خارج از مراکز علمی به جامعه نخبگانی بپیوندند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم در پایان تصریح کرد: بنیاد نخبگان استان در سال 89 به عنوان ششمین بنیاد استانی آغاز به کار کرد و جذب و حمایت از نخبگان حوزوی و دانشگاهی را در دستورکار خود قرار داده است.

تاریخ انتشار : 1398/10/29
کد : 98982
تعداد بازدید: 1386

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601