چهارشنبه 7 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با امضای موافقت‌نامه همکاری؛
چرخ کارخانه نوآوری استان البرز به حرکت در می‌آید

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و استاندار البرز؛ موافقت‌نامه راه‌اندازی و آغاز به‌کار «کارخانه نوآوری» البرز به امضا می‌رسد تا زیست‌بوم نوآوری و کسب و کارهای دانش‌بنیان این استان رونق بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان فرآیند اجرایی کارخانه نوآوری البرز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، همکاری شهرداری کرج و حمایت استاندار البرز، آغاز شده است و بر اساس موافقت‌نامه همکاری فرآیند عملیاتی شدن آن آغاز می شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری صبح امروز به تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان تهران و البرز سری می‌زند تا ضمن گفت‌وگو با فعالان فناور مستقر در این شرکت‌ها، زمینه حمایت از آنان و توسعه کسب‌وکارهای فناور را فراهم کند.

ستاری از شبیه‌ساز هواپیمای مسافربری ایرباس 320 به عنوان تازه‌ترین محصول شرکت توسعه دانش‌ آسمان بازدید می‌کند. این شرکت فناور که در حوزه آموزش خلبانی فعالیت می‌کند موفق شده است با کمک جمعی از مختصصان داخلی این دستگاه کاربردی در آموزش خلبانان مسافربری و تجاری را به کمک تجهیزات داخلی و برای نخستین بار در کشور محقق کند.


بازدید و گفت‌وگو با فعالان فناور
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای فعالان فناور شرکت داده ورزی فرادیس البرز بازدید می کند. این شرکت دانش بنیان ضمن تولید دستگاه‌های خودپرداز و خود دریافت با برند وینکور و پایانه فروش بایتل و تولید داخلی انواع سخت‌افزارهای بانکی مانند خودپرداز فرادیس، CRS، VTM، فرابانک، کیوسک بانکی و پایانه فروش، صندوق فروشگاهی را تولید می کند.

 همچنین تجهیزات ماهواره‌ای و زمینی، پشتیبانی تجهیزات سخت‌افزاری و تولید و انواع نرم‌افزارهای  بانکی و غیر بانکی از دیگر توانمندی های این شرکت است.

افتتاح شتابدهنده ماد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، کارخانه نوآوری و شتابدهنده «ماد» را افتتاح می‌کند. فضای کاری اشتراکی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، آزمایشگاه‌های نیمه صنعتی و اتاق تمیز از خدماتی است که این شتابدهنده در اختیار هسته‌های فناور قرار می‌دهد.

بازدید از آزمایشگاه نوآوری مپنا بخش دیگری از سفر یکی روزه ستاری و همراهان وی به استان البرز است. در این آزمایشگاه، خدمات مختلفی در حوزه نوآوری باز، سرمایه‌گذاری خطر پذیر و مدیریت نوآوری ارائه می‌شود

تاریخ انتشار : 1398/10/28
کد : 98969
تعداد بازدید: 127

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601