چهارشنبه 7 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با همکاری بنیاد نخبگان استان کرمانشاه/
مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید مرتضی نجومی برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید مرتضی نجومی با همکاری بنیاد نخبگان استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های الگوسازی و تکریم مفاخر بومی، مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید مرتضی نجومی با هدف هدایت مستعدان‌برتر به مسیر نخبگانی و افزایش حس مسئولیت‌پذیری و همچنین تعمیق باورهای دینی، 26 دی‌ماه با همکاری بنیاد نخبگان استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

آیت‌الله سید مرتضی نجومی؛ هنرمند و مفسر قرآن و عضو پیوسته فرهنگستان هنر بود. در آثار به ثبت رسیده از او می‌توان به مجموعه عکسی از آثار خطی او، چند رساله ارزشمند با عناوینی چون: «رساله بعد معنوی هنر خط، رساله التصویر و التمثیل، رساله الغناء، رساله النجاسه الخمر، تفسیر سوره مؤمن و رساله‌ای در تعظیم شعائر اسلامی» اشاره کرد.

او از برترین‌های هنر خوشنویسی جهان نیز بود و نزد خطاطان بزرگی همچون هاشم بغدادی به تمرین و ممارست پرداخت تا در انواع خطوط اسلامی خطاطی چیره‌دست شد. او همچنین در تذهیب و تشعیر و تجلید و گل و بوته‌سازی آثار جاودانه‌ای پدیدآورد. وی به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایران در عالم هنر، مورد تقدیر قرار گرفت.

لازم به ذکر است، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، دادگستری کرماشاه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از دیگر دستگاه‌های همکار در برگزاری این مراسم هستند.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/25
کد : 98967
تعداد بازدید: 712

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601