چهارشنبه 7 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

کارگاه تکنیک‌های غلبه بر کمال­گرایی منفی در بوشهر برگزار شد

کارگاه مهارت افزایی «روانشناختی اهمال‌کاری و تکنیک‌های غلبه بر کمال­گرایی منفی» با همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر و دانشگاه خلیج‌فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه مهارت افزایی «روانشناختی اهمال‌کاری و تکنیک‌های غلبه بر کمال­گرایی منفی» با هدف مشاوره در حوزه‌های چالشی نخبگانی با همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر و دانشگاه خلیج‌فارس، برگزار شد.

در این کارگاه،  راضیه خرّم‌آبادی؛ عضو هیئت‌علمی گروه روانشناسی دانشگاه خلیج فارس گفت: در روان‌شناسی، کمال‌گرایی یک ویژگی شخصیتی‏ است که خصوصیات آن با تلاش فرد برای بی‌عیب‌و‌نقص بودن و تنظیم استانداردهایی برای بالاترین سطح عملکرد توصیف می‌شود و با خودارزیابیِ انتقادی و نگرانی در مورد ارزیابی دیگران نیز همراه است.

 وی افزود: کمال‌گرایی در بهترین تعریف آن، یک نوع ویژگی چند بُعدی است، بطوریکه روانشناسان توافق دارند که بسیاری از جنبه‌های مثبت و منفی در آن وجود دارد.

خرّم‌آبادی ادامه داد: در فرم ناسازگار آن، کمال‌‌گرایی مردم را به تلاش برای رسیدن به یک ایده‌آلِ دست نیافتنی یا اهداف غیر واقع‌بینانه سوق می‌دهد که اغلب منجر به افسردگی و عزت‌نفس پایین می‌شود. در مقابل، کمال‌گرایی سازگار ‏می‌تواند به افراد برای رسیدن به اهداف خود انگیزه بدهد و باعث شود که این افراد از تلاش خود لذت ببرند.

عضو هیئت‌علمی گروه روانشناسی دانشگاه خلیج فارس در پایان تصریح کرد: داده‌های جدید نشان می‌دهد که گرایش‌های کمال‌گرایانه، در بین نسل‌های اخیر افراد جوان رو به افزایش است.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/10/25
کد : 98964
تعداد بازدید: 181

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601