برگزاری نخستین جشنوارۀ بیوتک‌استارت خوزستان

نخستین جشنوارۀ بیوتک‌استارت خوزستان با هدف جذب و حمایت از ایده‌های حوزۀ بیوتکنولوژی با همکاری بنیاد نخبگان استان برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین جشنوارۀ بیوتک‌استارت خوزستان با هدف جذب و حمایت از ایده‌های حوزۀ بیوتکنولوژی و با همکاری و مشارکت بنیاد نخبگان استان، انجمن‌های علمی دانشجویی ژنتیک بیوتکنولوژی و علوم‌زیستی دانشگاه شهید چمران اهواز و پارک علم‌وفناوری خوزستان برگزار می‌شود.

این جشنواره در چهار محور «علوم پایه»، «علوم پزشکی»، «کشاورزی و علوم دامی» و « مدیریت پسماند و محیط‌زیست» در سه فاز اصلی  پیش‌رویداد، رویداد اصلی و پس‌رویداد برگزار خواهد شد.

مجموعه‌ی پیش‌رویداد این جشنواره متشکل از پنج سمینار و یک کارگاه است که سمینارهای آن با عناوین «بیوتکنولوژی در علوم پایه»، «بیوتکنولوژی درعلوم پزشکی»، «بیوتکنولوژی درعلوم فنی و مهندسی»، «بیوتکنولوژی در کشاورزی و علوم دامی» و نیز «بیوتکنولوژی در مدیریت پسماند و محیط‌‌زیست» تعریف شده که هرکدام به همراه سلسله نشست‌هایی برای مشاورۀ موضوعی در ایده‌پردازی توسط اساتید برجسته و دانشجویان‌برتر ارائه می‌شوند.

همچنین «کارگاه تخصصی ایده‌پردازی، از ایده تا اجرا» با هدف آموزش پرواندن یک ایده از تصور آن تا تجاری‌سازی، دیگر پیش‌رویداد این جشنواره است.

ارائه ایده‌های برگزیده و داوری نهایی به همراه پنل گفت‌وگو با صاحبان صنایع، از برنامه‌های رویداد اصلی است که در تاریخ ۱۰ اسفند  ۱۳۹۸ در کنار بخش نمایشگاهی جشنواره برگزار خواهد شد.

راه‌اندازی مدرسۀ کارآفرینی بیوتکنولوژی با هدف پرورش و اجرای ایده‌ها پس از برگزاری رویداد اصلی جشنواره، از مهمترین تمایز‌های این جشنواره با رویدادهای مشابه است.

 ایده‌های برگزیده در این جشنواره علاوه بر جوایزی که دریافت خواهند کرد، برای تجاری‌سازی توسط پارک علم‌و‌فناوری خوزستان حمایت خواهند شد.

دانشجویان علاقمند می‌توانند ایده‌های خود را حداکثر تا ۱ بهمن 13۹۸ در وبگاه ایتاپ به آدرس www.itapf.ir، بخش جشنوارۀ بیوتک‌استارت ثبت و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانۀ بنیاد نخبگان استان خوزستان مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/24
کد : 98956
تعداد بازدید: 1397