در نشست بنیاد نخبگان خوزستان با شهرداری اهواز مطرح شد:
ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در زمینه اجرای پروژه‌های هوشمندسازی

نشست بنیاد نخبگان خوزستان و سازمان فناوری ‌اطلاعات ‌و ارتباطات شهرداری اهواز با محوریت پروژه‌های شهر هوشمند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرای برنامه‌های مصوب بنیاد نخبگان استان خوزستان در خصوص ارتباط با نهادهای درون‌استانی به منظور زمینه‌سازی برای اثرگذاری و جذب نخبگان و استعدادهای برتر، جلسه رئیس بنیاد نخبگان خوزستان با رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز با هدف استفاده از ظرفیت نهادهای دولتی و غیردولتی در مدیریت نظام نخبگانی، برگزار شد.

در این نشست، علی‌حسین صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان گفت: هوشمندسازی شهری پروژه‌ای است که نیازمند مشارکت و همکاری بسیاری از سازمان‌ها و ادارات است و با توجه به وجود زمینه‌های نخصصی متنوع مستعدان‌برتر در سطح استان و کشور، امکان همکاری مؤثر وجود دارد.

وی افزود: بهتر است نیازمندهای سازمان فناوری اطلاعات برای هوشمندسازی شهر اهواز با توجه به زیرساخت‌های موجود و امکانات شهرداری و شرایط جغرافیایی و اقلیمی شهر اهواز مشخص شود که در این صورت بنیاد نخبگان در قالب طرح شهید احمدی‌روشن یا به شیوه‌های دیگر به صورت فعال امکان ورود به این حوزه را دارد.

در این جلسه، معاون سازمان فناری و ارتباطات شهرداری اهواز استفاده از ظرفیت نخبگان در زمینه اجرای پروژه‌های هوشمندسازی شهر اهواز را ضروری دانست.

در پایان مقرر شد پس از انجام هماهنگی‌های لازم در خصوص راه‌اندازی پروژه‌های شهر هوشمند، از ظرفیت نخبگان و مستعدان‌برتر بومی جهت پیشبرد اهداف پروژه در حوزه‌های مختلف بهره‌گیری شود.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/23
کد : 98951
تعداد بازدید: 682