رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان مطرح کرد:
اهمیت اخلاق‌مداری در کنار رشد علمی

قزلباش گفت: دانشگاه صرفاً به افراد مطلع علمی، سخنور و پژوهشگر نیاز ندارد بلکه جامعۀ علمی نیازمند افرادی با اخلاق‌حرفه‌ای، متعهد و آگاه به شأن انسانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تکریم و الگوسازی از سرآمدان علمی و مشاهیر کشور، مراسم تکریم و تجلیل از دکتر عاکفه احمدی‌افشار؛ فوق‌تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی به همت بنیاد نخبگان استان زنجان و با همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی استان با حضور مسئولان کشوری، استانی، جمعی از اساتید برجسته، نخبگان و دانشجویان دانشگاه‌‏های استان برگزار شد.

در این مراسم، پرویز قزلباش؛ رئیسدانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز با اشاره به نقش مهم الگوسازی در نخبه‌پروری، به شاخصه‌های اخلاقی و علمی کم‌نظیر استاد احمدی‌افشار اشاره کرد و گفت: وی در طول 25 سال حضور در دانشگاه، منشاء خدمات بسیار ارزنده‌ای بوده است.

قزلباش ادامه داد: استاد احمدی‌افشار نه فقط در بُعد حرفه‌ای، بلکه در ابعاد اجتماعی نیز همواره فردی اثرگذار در دانشگاه بوده و با مسئولیت‌پذیری بالا توانسته‌ اثرگذاری بالایی در حوزه‌های مختلف مدیریتی و تحقیقاتی برجا بگذارد.

رئیسدانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان اخلاق‌مداری را یکی از ارکان شخصیتی استاد احمدی‌افشار دانست و اظهار داشت: در کنار تمام توان حرفه‌ای و علمی این استاد بزرگ، اخلاق‌مداری را می‌توان بارزترین ویژگی شخصیتی وی برشمرد؛ همین موضوع گواه اهمیت اخلاق‌مداری در کنار رشد علمی است.

قزلباش تصریح کرد: دانشگاه صرفاً به افراد مطلع علمی، سخنور و پژوهشگر نیاز ندارد بلکه جامعۀ علمی خاصه در حوزۀ علوم‌پزشکی نیازمند افرادی با اخلاق‌حرفه‌ای، متعهد و آگاه به شأن انسانی است.

وی با اشاره به لزوم الگوبردای دانشجویان از مفاخر بومی، گفت: دانشجو باید سجایای اخلاقی را در عملکرد و رفتار فرد سرآمد و نخبه ببیند و از آن الگوبرداری کند. دکتر احمدی‌افشار یکی از این مفاخر است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیرمحمدی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان نیز با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم‌های تکریم از مفاخر و نقش آن در الگوسازی برای مستعدان‌برتر، گفت: دکتر احمدی‌افشار از اساتید خوب و فعال دانشگاه در بخش آموزش و درمان هستند که علاوه بر علم، بارزه‌های اخلاقی بسیار مثبتی نیز دارند.

وی با اشاره به پتانسیل بالای استان خاصه دانشگاه علوم‌پزشکی در حوزۀ نیروی‌انسانی سرآمد، افزود: قطعاً حضور این افراد سبب پویایی بیشتر جامعه خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیرمحمدی با اشاره به لزوم شاگردپروری و نخبه‌پروری، تأکید کرد: حضور مفاخر علمی و سرآمدان کشور در دانشگاه زمینه‌ساز تربیت نیروی‌انسانی نخبه و اثرگذار خواهد شد.

در پایان این مراسم، عاکفه احمدی‌افشار؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان نیزگفت: به تجربه دریافتم که هیچ تلاشی بی‌نتیجه نخواهد ماند.

وی در پایان تصریح کرد: هر فعالیت مفیدی برای رسیدن به نتیجه نیازمند تلاش و پیگیری مستمر است.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم با اهداء یادبودهایی از سوی ارگان‌های مختلف، از سال‌ها خدمات ارزندۀ علمی و کم‌بدیل استاد عاکفه احمدی‌روشن تجلیل شد.تاریخ انتشار : 1398/10/22
کد : 98938
تعداد بازدید: 730