چهارشنبه 22 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در افتتاحیه اولین دوره طرح شهید احمدی روشن در اصفهان مطرح شد:
دانشگاه، مرکز هدایت استعدادهای‌برتر است

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: با توسعه هسته‌های نخبگانی ذیل طرح شهید احمدی‌روشن، زمینه اثرگذاری بیشتر استعدادهای‌برتر فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های توانمندسازی مستعدان‌برتر و به منظور گسترش دایرۀ طرح شهید احمدی‌روشن، مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح شهید احمدی‌روشن با حضور اساتید خبره و مستعدان‌برتر بومی در اصفهان برگزار شد.

در این نشست، منصور شریعتی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با تأکید بر جایگاه دانشگاه به عنوان مرکز هدایت استعدادهای‌برتر در زمینه‌های علمی و نیز مهارت‌های فردی، گفت: با توسعه هسته‌های نخبگانی ذیل طرح شهید احمدی‌روشن، زمینه اثرگذاری بیشتر استعدادهای‌برتر فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه محل تحول است، افزود: طرح شهید احمدی‌روشن در تلاش است زمینۀ لازم برای عملیاتی‌شدن ایده‌های نخبگانی با محوریت نیازهای بومی را فراهم کند تا افراد به تدریج در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان اثرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان یادآور شد: هسته‌ها از سه جزء استاد خبره، دانشجویان یا دانش‌آموختگان مستعد و مسئله تشکیل شده است. در این بین، آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد در قالب حل یک مسئله واقعی، شاگردپروری، هدایت و جهت‌دهی فعالیت‌های نخبگانی به سمت حوزه‌های مورد نیاز کشور و افزایش روحیه خودباوری از اهداف اصلی این طرح است.

در ادامه این مراسم اساتید خبره ضمن معرفی خود و طرح پژوهشی پذیرفته شده، اعضای تیم پژوهشی خود را معرفی کردند.

همچنین در ضمن اجرای این مراسم، کلیپ معرفی طرح شهید احمدی‌روشن و نیز کلیپ آشنایی با چندین طرح اجرا شده پخش شد.

لازم به ذکر است، دانشگاه صنعتی اصفهان با شش طرح، دانشگاه هنر اصفهان با سه طرح و دانشگاه کاشان با دو طرح پژوهشی در این دوره شرکت دارند.

تاریخ انتشار : 1398/10/18
کد : 98924
تعداد بازدید: 335

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601