نمایندۀ ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری:
اجتماع نخبگانی، پایه و اساس توسعۀ جوامع بشری است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام با اشاره به نقش مهم نخبگان و مستعدان‌برتر در توسعه و پیشرفت جوامع، بر لزوم حمایت دستگاه‌های درون‌استانی از این افراد تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور آشنایی بیشتر مستعدان‌برتر با آموزه­های دینی و معارف و اخلاق اسلامی، جلسه معارف با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری، استاندار و جمعی از مدیران‌ارشد و نخبگان و مستعدان‌برتر بومی، به میزبانی بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام؛ نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال‌وبختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به جایگاه و اهمیت بنیاد نخبگان در توانمندسازی و حمایت‌های مادی و معنوی از استعدادهای برتر، گفت: نخبگان و استعدادهای‌برتر پایه و اساس توسعه و پیشرفت جامعه‌اند که ضرورت دارد بستر مناسبی برای شکوفایی استعداد و اثرگذاری آنان فراهم شود.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری، برگزاری اینگونه فعالیت‌ها را در راستای پیشرفت و توسعه استان اثرگذار خواند و بر لزوم همکاری و همیاری دستگاه‌های‌اجرایی استان با این بنیاد تأکید کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام در ادامه با تأکید بر اهمیت پیروی از سیره معصومین (ع) گفت: بزرگان اسلام مروج اسلام، علم و عمل بوده‌اند و به همین دلیل جامعۀ نخبگانی باید این بزرگان را به عنوان الگوی خود قرار دهد.

وی ضمن اشاره به تفسیر آیه 17 سوره مبارکه لقمان، به بخشی از توصیه‌های لقمان به فرزندش شامل اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و همچنین صبر و استقامت در برابر سختی ها و مصیبت‌ها اشاره کرد.

تاریخ انتشار : 1398/10/17
کد : 98920
تعداد بازدید: 715