رئیس سازمان مدیریت ‌و ‌برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی:
توان نخبگانی شاخص‌های توسعه را ارتقا می‌دهد

نشست هم‌افزایی بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با تأکید بر افزایش نقش نخبگان در توسعۀ بومی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای برقراری ارتباط بین‌دستگاهی با هدف حمایت بیشتر از اجتماع نخبگانی، نشست هم‌افزایی بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با تأکید بر افزایش نقش نخبگان در توسعۀ بومی، برگزار شد.

در این نشست، چهل‌امیرانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن ارائه تبیین رسالت و مأموریت‌های بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای نخبگان استانی، بر لزوم افزایش نقش‌آفرینی دستگاه‌های درون‌استانی در حوزۀ حمایت از استعدادهای‌برتر تأکید کرد.

وی در ادامه، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی در حوزۀ هدایت و توانمندسازی مستعدان‌برتر ارائه داد.

در ادامه، حضرتی؛ رئیس سازمان مدیریت ‌و ‌برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی در نیز  با تأکید بر نقش نخبگان در مسیر توسعه، آمادگی این سازمان را برای استفاده از ظرفیت نخبگانی در مسیر بررسی وحل مشکلات و چالش‌های استان اعلام کرد.

وی تصریح کرد: برای ارتقاء شاخص‌های توسعه لازم است از تمام پتانسیل‌های موجود استفاده کرد.

در پایان دو طرف در مورد مصادیق زمینه‌های همکاری دو جانبه به ویژه جلب مشارکت سازمان‌ها و ادارات برای مشارکت در طرح شهید احمدی‌روشن، تشکیل کارگروه‌های تخصصی، تعریف حمایتهای تحصیلی و برگزاری مراسم تکریم از نخبگان استان به جمع‌بندی رسیدند.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/15
کد : 98907
تعداد بازدید: 610