مرکز انتقال خون شهرکرد میزبان مستعدان‌برتر

 بازدید از مرکز انتقال و اهدای خون با حضور جمعی از مستعدان‌برتر استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تربیتی، برنامه بازدید از مرکز انتقال و اهدای خون با هدف کمک به نیازمندان خون و فرآورده‌های خونی، با حضور جمعی از مستعدان‌برتر استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

در این بازدید، مجتبی بنیادیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان به نقش مهم برگزاری بازدیدهای تخصصی اشاره داشت و گفت: اینچنین بازدیدهایی می‌تواند تأثیر زیادی در رفع نیازمندهای آن مجموعه داشته باشد زیرا جوانان خوش فکر، تحصیلکرده و مستعد با دیدن مشکلات این واحد می‌توانند راه‌حل‌‎های مناسب ارائه دهند.

سید مجتبی حسینی؛ سرپرست انتقال خون چهارمحال‌وبختیاری نیز با بیان اینکه خون سالم نجات‌بخش زندگی است، گفت: همه روزه در سراسر جهان، بسیاری از افراد به خون و فرآورده‌های خونی نیاز دارند.

وی افزود: از هر سه نفر مردم دنیا، یک نفر در طول زندگی احتیاج به تزریق خون و  یا فرآورده‌های خونی پیدا می‌کند.

حسینی با اشاره به اینکه اهدای اجزای خون در خیلی موارد بهتر از اهدای خون کامل است، ادامه داد: به جایی اهدای کامل خون می‌توان پلاسما، پلاکت و یا سلول‌های بنیادی خون را  اهدا کرد که بسیار مفیدتر برای بیماران نیازمند است.

سرپرست انتقال خون چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه 2درصد از مردم در سال خون اهدا می‌کنند، گفت: برای اهدای خون  افراد باید حداقل 18 سال و حداکثر 60 سال داشته باشند که امید است با حضور نخبگان در مرکز انتقال خون و اهدای خون، انگیزه مضاعفی برای دیگر افراد جامعه ایجاد شود.

حسینی در پایان گفت: آقایان هر 3 ماه یک بار و خانم‌ها هر 4 ماه یک بار می‌توانند خون اهدا کنند.

لازم به ذکر است، در این برنامه شركت‌كنندگان با همراهی مسئولان مربوطه از قسمت‌‌های مختلف آزمایشگاه انتقال خون شهرکرد بازدید و تعدادی از مستعدان‌برتر استان در راستای کمک به نیازمندان خون اهدا كردند.

تاریخ انتشار : 1398/10/02
کد : 98837
تعداد بازدید: 1631