سه شنبه 14 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مستعدان‌برتر گیلانی از نیروگاه منجیل بازدید کردند

مستعدان‌برتر استان گیلان به همراه دانش‌آموزان منتخب از نیروگاه بادی منجیل بازدید کردند. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با هدف آشنایی با ظرفیت‌های علمی و صنعتی استان و همچنین جهت‌‎دهی به فعالیت‌های نخبگانی و هدایت استعدادهای تحصیلی به سمت نیازها و مزیت‌های موجود،  جمعی از مستعدان‌برتر استان گیلان به همراه دانش‌آموزان منتخب از نیروگاه بادی منجیل بازدید کردند.

در همین رابطه، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان گفت: یکی از برنامه‌های مهم بنیاد نخبگان استان آشنایی مستعدان‌برتر و دانش‌آموزان با دستاوردها و ظرفیت‌های علمی و صنعتی استان  است.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان گیلان در راستای فعالیت‌های علمی و فرهنگی و با هدف توانمندسازی جامعۀ نخبگانی در دو ردۀ دانشجویی و دانش‌آموزی و همچنین ایجاد امید و انگیزه در بین آنان، برنامه بازدید از نیروگاه بادی منجیل را طراحی و اجرا کرد.

اصفهانی ادامه داد: در این بازدید شرکت‌کنندگان از قسمت‌های مختلف نیروگاه و توربین‌های بادی آن بازدید کردند و در هر قسمت از توضیحات کارشناسان نیروگاه بهره‌مند شدند.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان تأکید کرد: این نیروگاه از جهت امکانات فنی در کشور منحصر‌به‌فرد است و به همین دلیل بازدید از آن می‌تواند سبب افزایش اندوخته‌ها و دانسته‌های افراد و همچنین اصلاح نگرش آنان نسبت به بخش‌های مهم صنعتی شود.

لازم به ذکر است، نیروگاه بادی در شهر منجیل استان گیلان قرار دارد. این نیروگاه انرژی جنبشی باد را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. در اوایل دهه هفتاد با تصمیم دولت وقت اقدام به خرید و نصب نیروگاه بادی از کشور دانمارک گردید. در سایت رودبار ۸۷ درصد روزهای سال، باد وجود دارد که در کل ۲/۴ میلیون کیلو وات ساعت برای یک توربین می‌توان بدست آورد.

پس از گذشت چند سال و ارتقای سطح اطلاعات متخصصان داخلی، امروزه توربین‌های بادی تا حدود 80 درصد در داخل کشور تولید و در نیروگاه بادی منجیل و پایگاه‌های اطراف آن که در حال توسعه هستند، نصب می‌شود. 
 

تاریخ انتشار : 1398/10/01
کد : 98827
تعداد بازدید: 902

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601