رئیس دانشگاه شهرکرد:
دانش‌آموز ایده‌‎پرداز، مستعد کارآفرین‌شدن است

کریمی با اشاره به نقش مهم آموزش‌وپرورش در توسعۀ فرهنگ ایده‌پردازی، گفت: دانش‌آموز ایده‌پرداز بعد از ورود به دانشگاه و با استفاده از امکانات موجود در آن، می‌تواند به کارآفرین تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سعید کریمی؛ رئیس دانشگاه شهرکرد در مراسم رونمایی از وبگاه دبیرخانه جشنواره ایده سبزکوه با اشاره به اینکه مدرسه بهترین محل برای نهادینه‌شدن فرهنگ ایده‌پردازی و خلاقیت است، گفت: دانش‌آموز ایده‌پرداز بعد از ورود به دانشگاه و با استفاده از امکانات موجود در آن، می‌تواند به کارآفرین تبدیل شود.

وی افزود: دانشگاه‌های استان فرصت مناسبی رونق ایده‌پردازی ایجاد کرده‌اند و از سوی دیگر، ارتباط بسیار خوبی نیز بین صنعت و دانشگاه در استان ایجاد شده است. این دو مهم، فرصت مغتنمی برای جهت‌دهی پژوهش‌های دانشگاهی به سمت نیازها و مسائل استان فراهم آورده است.

فرحناز قائدامینی؛ مدیرکل آموزش‌و‌پروش استان چهارمحال‌وبختیاری نیز با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش نقش مهمی در تربیت نیروی‌انسانی پژوهشگر دارد، گفت: یکی از الزامات امروز کشور، پژوهش‌محور کردن آموزش‌ها در دو ردۀ مدارس و آموزشگاه‌ها است.

وی افزود: در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، هدف تبدیل مدارس حافظه‌محور به پژوهش‌محور است. در اینگونه مدارس دانش‌آموز با رغبت و انگیزه فراوان وارد مدرسه می‌شود و ایده‌پردازی، خلاقیت و کارِ گروهی را آموزش می‌بیند.

مدیرکل آموزش‌و‌پروش چهارمحال‌وبختیاری در پایان با اشاره به ضرورت جهت‌دهی پژوهش به سمت نیازها و مسائل جدی کشور، اظهار داشت: این امر زمانی میسر می‌شود که دانش‌آموزان پژوهشگر، مطالبه‌گر و مسئولیت‌پذیر تربیت شوند تا بتوانند در راستای توسعه و پیشرفت جامعه حرکت کنند.

تاریخ انتشار : 1398/09/30
کد : 98818
تعداد بازدید: 661