سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان گلستان مطرح کرد:
طرح شهید احمدی‌روشن راهی برای ارتباط منطقی صنعت و دانشگاه

خزاعیان با بیان اینکه محور اصلی اقتصادی مقاومتی، ‌اقتصاد دانش‌بنیان است، اجرای طرح شهید احمدی‌روشن را یکی از راه‌های منطقی برای برقراری ارتباط نظام‌مند بین صنعت و دانشگاه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تقویت ارتباط و تعامل میان صنعت و دانشگاه، نشست تخصصی «بررسی راهکارهای ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه» با حضور جمعی از نخبگان، اساتید دانشگاه و مدیران صنعتی در دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی گرگان برگزار شد.

در این نشست، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان اظهار داشت: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مهمترین شعار انقلاب بوده و هست که البته در راه تحقق این شعار، استکبار جهانی موانع زیادی پیشروی کشور قرار داده است که یکی از آنها محاصره اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه اقتصادی است.


وی ضمن اشاره به اهمیت استقلال اقتصادی در کشور، راه تحقق استقلال در بخش اقتصادی را پایه‌گذاری اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: برای شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی نیاز به یک زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان است.

خزاعیان با بیان اینکه محور اصلی اقتصادی مقاومتی، ‌اقتصاد دانش‌بنیان است، ادامه داد: مؤلفه اصلی در بحث پیاده‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان ارتباط بین دانشگاه و صنعت است.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان تصریح کرد: بیش از ۲۵ سال از ایجاد دفاتر ارتباط با صنعت در دانشگاه‌ها می‌گذرد. این نیاز ارتباط به‌درستی شناسایی‌شده بود و الان هم که سال‌ها از این موضوع می‌گذرد، اهمیت آن به‌روشنی مشخص‌ است اما باید این ارتباط به شکل واقعی و مؤثر محقق شود.

خزاعیان با اشاره به اقدامات بنیاد نخبگان در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه، به معرفی طرح شهید احمدی روشن پرداخت و خاطرنشان کرد: در ایـن طـرح اسـتادان خبـره دانشـگاهی و متخصصـان برتـر صنعتـی بـا شناسـایی مسـائل و مشـکلات اصلـی کشـور، هسـته‌های نخبگانـی مسـئله‌محـور را بـا مشـارکت دانشـجویان مسـتعد برگزیـده تشـکیل داده و به صـورت علمـی و تخصصـی در قالـب طرحـی مشـخص و در بـازه زمانـی معیـن بـه حـل مسـئله واقعــی می‌پردازنــد.

 

تاریخ انتشار : 1398/09/27
کد : 98808
تعداد بازدید: 393

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601