چهارشنبه 15 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری مطرح کرد:
تعریف موقوفات جدید با محوریت حمایت از بخش‌های علم و فناوری

بنیادیان گفت: تعریف موقوفات جدید با محوریت حمایت از بخش‌های علم و فناوری می‌تواند حرکت رو به جلو را برای توسعه پایدار استان به همراه آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دبیرخانه وقف علمی در راستای استفاده از منابع خیّرین و واقفین در حوزه علم و فناوری و پیشبرد اهداف و چشم­انداز نظام نخبگانی و همچنین نقش وقف علمی در توسعه پایدار جامعه در شهرکرد تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، مجتبی بنیادیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری بر ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری تأکید کرد و گفت: تعریف موقوفات جدید با محوریت حمایت از بخش‌های علم و فناوری می‌تواند حرکت رو به جلو را برای توسعه پایدار استان به همراه آورد.

وی افزود: همکاری‌های دو جانبه بنیاد نخبگان استان و اداره‌کل اوقاف و دستگاه‌های علمی و پژوهشی استان، در ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در حوزۀ علم و فناوری، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از مستعدان و ایده‌پردازان، نقش بسزایی دارد.

بنیادیان ادامه داد: صدا‌وسیما، آموزش‌و‌پرورش، دانشگاه‌ها، ائمه جمعه و واعظان نقش بسیار مهمی در فرهنگ‌‎سازی در این حوزه دارند.

رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری خاطرنشان کرد: تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی و ثمردهی ایده‌های نوآورانه خواهد شد.

شهرام اسدی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان نیز در این  جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص موقوفات استان چهارمحال‌وبختیاری، گفت: متأسفانه نقش دانشگاه در حوزه وقف علمی بسیار کم است درحالیکه ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه اثرات مثبتی در توسعه پایدار و نخبه‌پروری دارد.

وی در پایان بر ضرورت وقف بر اساس نیاز واقعی کشور اشاره داشت و بیان کرد: بهتر است این مهم به صورت مردم نهاد اداره شود زیرا تجربه ثابت کرده است که ادارۀ این امور بر به صورت مردم‌نهاد، ثمرات بیشتری را در پی دارد.

تاریخ انتشار : 1398/09/20
کد : 98765
تعداد بازدید: 367

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601