سه شنبه 1 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ترویج نوآوری میان دانشجویان سرعت گرفت

معاونت حمایت و ترویج علم و فناوری به تازگی کار خود را در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری آغاز کرده است تا ترویج علم و فناوری و انجام فعالیت‌های نوآورانه در مراکز علمی کشور با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این راستا این معاونت در حال حاضر با دانشگاه‌ شیراز، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی شیراز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده است و به زودی نیز تفاهم‌نامه‌های دیگری با سایر مراکز علمی کشور امضاء می‌کند.

همکاری در راستای برگزاری جشنواره‌های علمی و پژوهشی دانشجویی مانند تزهای سه دقیقه­ای، نوآوری‌های آموزشی و روش­های انتقال مفاهیم مبتنی بر سرگرم­آموزی در این تفاهم‌نامه‌ها دنبال می‌شود.

همچنین تشکیل دبیرخانه ترویج علم در دانشگاه یکی از اقداماتی است که در این راستا انجام می‌شود تا‌ تعيين و تدوين راهکارهای اجرايی بهينه در راستای تحقق سياست­گذاری‌های علمی نقشه جامع علمی کشور سرعت گیرد.

البته از دیگر اقداماتی که می‌توان به آن اشاره کرد رونق همکاری برای اجرای پروژه‌های مشترک ترویج علم در استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی، فارس و کشور است که از نيازهای علمی در چارچوب ضوابط و مقررات صندوق نشات می‌گیرد.

همچنین همکاری جهت تاسیس مراکز ساخت خلاق، همکاری در راستای برگزاری رویدادهای علمی سرگرم‌آموزی در سطح استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی، فارس و ایجاد موج­های مردمی، تلاش در راستای راه­اندازی گروه ارتباط با مدارس در دانشگاه‌های اصفهان، تبریز و شیراز، فارس و همکاری در راستای شبکه­سازی فعالان و موثرین ترویج علم در استان های اصفهان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی، فارس از دیگر اهداف آن است.

تاریخ انتشار : 1398/09/19
کد : 98761
تعداد بازدید: 259

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601