سه شنبه 1 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران/
کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ امروزه با گسترش دوربین‌های عکاسی دیجیتال، موبایل و تبلت، هر فرد دارای یک دستگاه دیجیتال می‌تواند یک عکاس باشد اما عدم‌آشنایی با اصول عکاسی و شناخت کافی از این علم سبب شده تا افراد نتوانند در استفاده از این امکانات تصاویر زیبایی را ثبت کنند. از سوی دیگر اغلب کلاس‌های آموزش عکاسی بدون توجه به مباحث کاربردی، بیشتر وقت هنرجویان را در مباحث تئوری مانند تاریخچه عکاسی، تئوری‌های عکاسی و غیره هدر داده و خروجی چندانی به همراه ندارند.

از این رو، بنیاد نخبگان استان تهران با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان‌برتر در هنر عکاسی و ساخت فتوکلیپ، به برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال اقدام کرده است.

در این دوره تلاش می‌شود تا با توجه به سرفصل‌های تعریف شده، به صورت کاربردی مباحث عکاسی تا ساخت فتوکلیپ پله پله با شرکت‌کنندگان تمرین شود.

سرفصل‌های این دوره شامل: آشنایی با دوربین عکاسی و دکمه‌های کاربردی دوربین (انواع لنز و سایر تجهیزات جانبی)، آشنایی با زوایای دید در عکاسی و اندازه‌ نماها در عکس، شناخت نور و منابع نور، انواع کادربندی و ترکیب‌بندی در عکاسی، آشنایی و کار با تراز سفیدی، پاناروما و تکنیک‌های مرتبط با آن و تمرین عکاسی، ترکیب‌بندی و کمپوزیسیون در پرتره، آموزش کار با فتوشاپ و اصلاح رنگ‌ها، آشنایی با نحوه عملکرد تغییر و اصلاحات کادر ، فرمت و ابعاد عکس در نرم افزار فتوشاپ، رتوش عکس، ایجاد حرکت بر روی عکس‌ها و آشنایی با افکت‌ها و ترنزیشن‌ها، انتخاب موسیقی مناسب با توجه به تصویر، تهیه سناریو مناسب برای ساخت فتوکلیپ وساخت کلیپ و ویرایش عکس در گوشی موبایل است.

کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال، 21 آذر برگزار می‌شود.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/09/19
کد : 98758
تعداد بازدید: 474

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601